Felvételi ponthatárok 2010
Családinet [cikkei] - 2010-07-23
A több, mint 140 ezer felsőoktatásba felvételiző közül 97 ezernél is többen jutottak be.
A legkeresettebb szakokon átlagosan 400 felett volt a ponthatár. A többi szakon változó, néhány intézményben a 300 pont feletti érték is elegendő volt, de a minimum 200 pontot minden hallgatónak el kellett érnie.
480, azaz maximális pontot 362 jelentkező ért el, ők nagy valószínűséggel az első helyen megjelölt intézményben tanulhatnak tovább. A 100 %-osan teljesítők között a következő területeken kezdik meg tanulmányaikat a legtöbben:
- pszichológia
- általános orvos
- gazdálkodási és menedzsment
- jogász
- nemzetközi gazdálkodás
- nemzetközi tanulmányok
- gyógypedagógia
- pénzügy és számvitel
- andragógia
- fogorvos
További információ: www.felvi.hu
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Camp Rock 2 - The Final Jam
Következő hír
Ragyogó kamaszok
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: