SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekünk melyik képessége szorul fejlesztésre?

Dudás Mária [cikkei] - 2011-08-15
Minden szülő a lehető legjobbat akarja gyermekének, szeretne megadni mindent számára, hogy megkönnyítse a felnőtt életben való érvényesülését. Számtalan képességfejlesztő módszer között válogathatunk, de a döntés nem könnyű.

Mindenképpen ajánlatos előzetesen felmérni azt, hogy a gyermeknek egyáltalán szüksége van-e külön foglalkozásra, van-e Nála fejlesztendő terület? Emellett azt sem árt tudni, hogy milyen a gyermek személyisége, mert így tudjuk megtalálni számára azt a személyre szabott módszert, ami a legnagyobb hatékonysággal képes segítségére lenni.

Mivel én gyermekasztrológus vagyok, ilyenkor a gyermek születési horoszkópját hívom segítségül. Ebből tisztán látszik, hogy a csemete nyitott vagy zárkózott és hogy születésekor minden alapképességet megkapott-e. Ha nem, akkor pedig melyik az a terület, amire fókuszálni kell. Ez már megadja az első támpontot, hogy merre induljunk el. Természetesen most azokra az esetekre utalok, amikor különleges probléma nem látszik a gyermeknél, csupán a szülőkben jelenik meg az aggódás, mert azt látja, minden szülő hordja valamilyen fejlesztésre a gyermekét.

Tehát először is tisztázzuk, szükség van-e fejlesztésre, és azt is, gyermekünk milyen adottságokkal rendelkezik. Ez azért fontos, mert pl. egy zárkózott, visszahúzódó gyermeknek nem ajánlott olyan csoport, ahol egyénileg kell mások előtt szerepelnie, mert ez könnyen okozhat számára rossz élményt, ami még zárkózottabbá teheti. Ugyanakkor ezek a gyermekek nehezebben illeszkednek új társaságba, nehezebben mutatják meg a bennük rejlő képességet. Mennyivel egyszerűbb a helyzet, ha előre tudjuk, a zárt külső burka alól, mit is akarunk előcsalogatni, mi az a képesség amivel rendelkezik és sikerélményt hozhat számára. Minden pozitív élmény erősíti az önbizalmát, így később egyre nyitottabbá válhatnak.



Érdemes még szem előtt tartani, hogy a kevesebb néha több. Egyszerre csak egyfajta módszert válasszunk és legyünk türelmesek. Minden gyermek más ütemben tanul és fejlődik. Könnyen túlterhelhetjük egy érzékenyebb gyermek idegrendszerét azzal, ha egyik módszertől belekapunk a másikba, mert az gyorsabb eredménnyel kecsegtet. Egyszerre pedig csakis egy módszerrel próbálkozzunk!

Minden fejlesztőmódszer akkor hatásos, ha végigcsináljuk, és ha a gyermekünk személyiségéhez és problémájához az a legmegfelelőbb.

Fotó: scbailey: MAD HATTER 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja