SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Okosító agytorna - az edukinesztetika 2. rész

Családinet [cikkei] - 2011-02-03
Folytatjuk a cikkünk első részében elkezdett gyakorlatokat: 3D-gyakorlat, Ülő gyakorlat, Pozitív pontok, Földkapcsolók szemtornával, Térkapcsolók szemtornával, Egyensúlykapcsolók, Keresztező mozgások, Nyolcasok szemtornával, Medencehintáztatás, Vádli pumpa, Virágszedés, Propeller.

3D-gyakorlat
Az alábbi gyakorlatok elvégzése után testünk energikusabb lesz.
Bal-jobb: egyik kezünkkel érintsük meg köldökünket, a másik kezünkkel pedig a kulcscsont alatti két mélyedést masszírozzuk addig, míg meg nem találjuk azt a pontot, ahol leginkább jól esik a masszírozás.
Fent, lent: egyik kezünket helyezzük a köldökünkre, míg másik kezünk hüvelykujjával az alsó ajkunk alatti területet, maradék 4 ujjunkkal pedig a felső ajkunk fölötti területet masszírozzuk.  
Elől, hátul: egyik kezünket helyezzük a köldökünkre, másik kezünkkel pedig masszírozzuk a derekunkat, közvetlenül a popsink fölött.
Mindegyik gyakorlatot legalább fél percig végezzük.

Ülő gyakorlat
Ez a gyakorlat segíti a belső nyugalom elérését.
Üljünk le kényelmesen a földre, egyenes testtartással. Bal lábunkkal keresztezzük a jobb lábunkat a térd fölött, majd jobb kezünkkel fogjuk meg a bal külső bokánkat. Bal kezünkkel markoljuk meg bal lábfejünket, közben lélegezzünk mélyeket az orrunkon keresztül. Érintsük össze két kezünk ujjhegyeit, miközben a szánkon át veszünk levegőt.
Ezután megcseréljük a két lábunkat és megismételjük a gyakorlatot.

Pozitív pontok
A masszázs stresszhelyzetek előtt oldja a szorongást.
Ezek a pontok homlokunk középvonalán, hosszában, a haj és szemöldök közötti terület közepén húzódnak. Azt a területet masszírozzuk, ahol a homlok domborulata kezdődik.
Addig végezzük a  masszázst, míg kellemes érzést okoz.

Földkapcsolók szemtornával
Ez a gyakorlat szellemi fáradság ellen hatásos.
Egyik tenyerünk a köldökünkön fekszik, másik kezünk ujjaival megérintjük az alsóajkunk alatti területet. Jó mélyeket lélegzünk, miközben szemünket fel-le mozgatjuk. Néhány lélegzetvétel után megcseréljük kezeinket, és legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Térkapcsolók szemtornával
Ha elvégezzük ezt a gyakorlatot felfrissülünk, és  jobban be tudjuk fogadni a tananyagot.
Egyik tenyerünk a köldökünkön nyugszik, másik kezünk ujjaival megérintjük a felsőajkunk fölötti területet. Jó mélyeket lélegzünk, közben szemünket fel-le mozgatjuk. Néhány lélegzetvétel után megcseréljük kezeinket, és legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Egyensúlykapcsolók
A gyakorlat által javul az egyensúlyérzékünk.


Egyik kezünket tegyük a fülünk mögé úgy, hogy ujjaink a tarkó irányába mutassanak. Ujjaink hegyét kissé nyomjuk a tarkó mélyedésébe, míg másik kezünket helyezzük a köldökünkre. Néhány belégzés után cseréljük meg kezeinket. Legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Keresztező mozgások
A gyakorlat egyidejű együttműködésre készteti a két agyféltekét. Ülő helyzetben keresztezzük kezeinket, hol az egyik van felül, hol a másik. Közben a tenyerünkkel mindig érintjük az ellenkező irányú térdünket.

Nyolcasok szemtornával
Ez által javul a szem- kéz-koordináció. Keresztezés a test középvonalán.
Álljunk fel, kezeink legyenek lazán vállszélességben. Egyik kezünket nyújtsuk előre, és nézzünk a hüvelykujjunkra.  Rajzoljunk fekvő nyolcasokat a levegőbe, miközben szemünkkel követjük az ujjunkat, de fejünk és felsőtestünk ne mozduljon el. Ezután végezzük el a gyakorlatot a másik karunkkal is. Végül mindkét karunkkal rajzoljuk a nyolcasokat.

Medencehintáztatás
Élénkítő gyakorlat.
Üljünk le a földre felhúzott lábakkal. Kezünkkel kulcsoljuk át a térdünket, és fél percig végezzünk körkörös mozgásokat a csípőnkkel, kéztámasszal, vagy anélkül. Közben lélegezzünk jó mélyeket.

Vádli pumpa
Hogy újra tisztán lássuk a dolgokat.
Álljunk fel támadó állásba. Testsúlyunkat helyezzük az elől lévő lábunkra, míg bal lábunk a lábujjhegyeken támaszkodik. Kilégzéskor sarkunkat a földre szorítjuk, miközben lábunk egyenes tartásban marad. Belégzéskor emeljük el sarkunkat a talajtól. Néhányszor ismételjük meg a gyakorlatot, majd váltsunk lábat.

Virágszedés
Az egyensúlyérzék és a mozgáskoordináció aktiválására.
Lazán álljunk a talajon, vállszélességben keresztezett lábbal. Óvatosan lehajolunk vállainkat, két karunkat lazán leengedjük. Belégzéskor felemelkedünk, karunk lóg a testünk mellett, kilégzéskor pedig lehajolunk a leírtak szerint. Legalább háromszor végezzük el a gyakorlatot.

Propeller
Légzéskönnyítő gyakorlat.
Vállszéles terpeszben álljunk a talajon. Végezzünk párhuzamos karkörzéseket hússzor, nyújtott könyökkel hátrafelé.

A gyakorlatok közül mindenki kedvére szemezgethet, éppen mikor melyikre van szüksége. Azt javasoljuk, hogy válasszatok ki 5 különböző hatású gyakorlatot és azt rendszeresen végezzétek el reggel és este.

Okosító agytorna - az edukinesztetika 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja