SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Néhány könyv szülőknek a legapróbbakról

Családinet [cikkei] - 2004-09-28
Ha még beszélgetni nem tudunk gyermekünkkel, az alábbi könyvek segítségünkre lehetnek.

babajelekLinda Acredolo, Susan Goodwyn, Doug Abrams: Babajelek
Hogyan beszélj a gyermekeddel, mielőtt még beszélni tudna

Egy szülő számára az első pár év során az egyik legnagyobb öröm, amikor gyermeke elkezd beszélni, és végre el tudja mondani, hogy mi érdekli, mit szeretne vagy mije fáj. Ez a könyv egy hazánkban forradalmian újnak számító módszert, a Babajeleket mutatja be, melynek használatával jóval hamarabb el tudunk kezdeni beszélgetni a babákkal, mint hogy az első igazi szavak megérkeznének.

Minden baba képes arra, hogy egyszerűen megformálható kézjelek segítségével kommunikáljon, hogy megértse ezeket a jeleket, és - ami sok családban könnyebbé, vidámabbá és örömtelivé teszi majd a mindennapokat - használja is őket. Igen, a Babajelek segítségével a gyerekek már egészen kicsi koruktól fogva el tudnak mondani szinte mindent, ami őket érdekli, vagy amire szükségük van. Éhes vagy szomjas, rosszul érzi magát, mert tele a pelus, látott egy hatalmas kutyát, és szeretné még egyszer megnézni - ez csak néhány példa abból, hogy milyen hihetetlenül változatos és sokszínű módon lehet a Babajeleket használni.

A Babajeleket több évtizede használják az Egyesült Államokban, ahol nagy népszerűségnek örvend. Ez nem meglepő, hiszen jelentősen segíti a kommunikációt, fejleszti a nyelvérzéket, és erősíti a szülő és a gyermek kapcsolatát. Mert a kommunikáció nem akkor kezdődik, amikor a gyerek beszélni kezd...

Kiadó: Kiskapu Kft.

Dr. Howard Chilton: Újszülött a fedélzeten - Mire van szüksége a babának?ujszulott
Kiadó: Magyar Könyvklub Rt.

Balogh László

Tudta, hogy:
- A csecsemők büfiztetése rendszerint teljesen felesleges szokás?
- A szoptató anyának nem szabad parfümöt váltani?
- A születés után 12 órán belül az anya képes felismerni saját babáját csak az illata alapján?
- Az újszülöttek egyik legfőbb szükséglete a babusgatás?

Csak semmi pánik! Az Ön babácskája a leggondosabb kezekben van!!! Az Újszülött a fedélzeten lerombolja az alaptalan hiedelmeket, mítoszokat; foglalkozik a szoptatás, a védőoltások, a bölcsőhalál, a szülés utáni depresszió kérdéseivel; feltárja a babák érzékelését; összefoglalja az első életév fejlődési menetét; tippeket ad az elfoglalt kismamának, hogyan gondoskodhat önmagáról, és hogyan juthat párjával együtt elegendő pihenéshez.
A könyv négy részből áll:
- Gyors "telepítési útmutató" a babához
- Mi történik a kórházban?
- Az evolúció és a csecsemők
- Mi történik otthon?

forrás: www.szuleteshete.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja