SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házasság vagy együttélés?

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-02
Nem divat ma már jegyben járni. És nem divat házasodni sem. Van aki a kötelezettségtől fél, míg mások fölösleges pénzkiadásnak tekintik.
Házasság vagy együttélés?

Mégis, mi nők "lekenyerezhetővé" válunk, ha a nagy Ő kezében meglátjuk a gyűrűt. Persze sokan kifejezetten feleslegesnek találják a házasságot, hiszen egy papírtól nem változik semmi. Dehogynem! Különben miért is szeretnénk házasodni?

Néhány ok a házasság mellett:

  • Te példát mutathatsz ismerőseidnek; igenis jó lehet a házasság.
  • Soha nem kell egyedül lenned.
  • Mindenki láthatja, hogy Ti komolyan gondoltátok.
  • Ha már az esküvőre is hajlandó a párod, teljesen biztos lehetsz a szerelmében.
  • Egy napra Te lehetsz a legszebb.

Néhány ok, amiért ne köss házasságot

  • Mindenen osztoznod kell a pároddal.
  • Minden nap meghallgathatod a kérdést; mikor lesz már végre baba?
  • Előbb utóbb jönnek a gyerekek, és nem lesz egyetlen szabad perced sem.

Persze ezen senki nem gondolkozik el. Egyesek felelőtlenül, néhány hónapos ismeretség után összeházasodnak, s az együttélés "örömeit" megismerve hamar a válás mellett döntenek. Míg mások az ő rossz példájukból tanulva ódzkodnak a házasságtól. S ekkor következnek a közhelyek "még nem vagyok felkészülve", "minek, az csak egy papír".

Ugyanakkor ez nem "csak egy papír". Hiszen a házasság nem a papírról (talán nem is gyűrűről), hanem az egymás iránti szeretet és kötődés kifejezéséről szól.

Már az ókorban is gyűrűt hordtak a házasok: a kerek forma a végtelenséget, az örök együttélést szimbolizálta. Ma már inkább olyan érzetet kelt, mintha egyenesen "Foglalt" táblát akasztanánk a másik nyakába. Sokszor magával az eljegyzéssel is olyan sokáig várnak a párok, hogy az elveszti a jelentőségét.

Annak ellenére, hogy egyre kevesebb a házasság, és 40 százaléka válással végződik, nem csökkent a párkapcsolatok, az "együttélések" száma.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja