SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori bőrkiütések

Családinet [cikkei] - 2008-06-13
Szinte minden kisgyermeknek van élete folyamán valamilyen bőrpanasza. A fertőzéses eredetű, kiütéses gyermekbetegségek mellett az allergiás eredetű csalánkiütés és ekcéma, atópiás dermatitis is nagyon gyakori. A hagyományos terápia mellett homeopátiával is jól kezelhetőek, gyógyíthatók ezek az elváltozások.
Gyermekkori bőrkiütések

Csalánkiütés
Nagyon gyakori panasz, szinte minden kicsinél előfordul, akár több alkalommal is. Eredete allergiás, de nem mindig derül ki a kiváltó ok. Kezelésében nem ez számít, hanem a bőrkiütések jellege.

A leggyakoribb szerek ennek megfelelően:
Apis mellifica : erősen duzzadt, halványpiros bőrelváltozások, méretük többféle, változó.
Alakja típusos esetben kokárdaszerű. Viszkető lehet, hideg vízre enyhül a panasz. 15 CH potenciában eleinte óránként, majd ritkítva kell szedni a gyógyszert.

Histaminum : az előzővel együtt szedhető.

Urtica urens : csaláncsípéshez hasonló, égő -  viszkető bőrelváltozások, nagyon gyakran kis göbök formájában. Melegre enyhül a viszketés.
9-15 CH potenciában, napi 3-5 alkalommal lehet adagolni, majd ritkítani a szedést a javulásnak megfelelően.

Ekzema, atópiás dermatitis
Ez a manapság egyre gyakoribbá váló kórkép sok kisgyerek, szülő életét nehezíti meg.
Sajnos jelentősége nagy, mert a betegek között egyre több a fiatal csecsemő, az atópia mint allergiás hajlam egyre korábban és egyre nagyobb számban sújtja a gyerekeket. Ez főként a civilizált, fejlett iparú és társadalmú országokra jellemző egyre inkább.

Bőrtünetek és légúti tünetek is csatlakozhatnak az atópiás hajlamhoz, leggyakrabban a kettő együtt jár, illetve előbb a bőrtünetek, majd a későbbi életévek folyamán a légúti tünetek jelentkeznek.

Okai között a modern életstílus, az egyre fokozódó környezetszennyezés, a táplálékainkban jelenlevő színező- és tartósító anyagok éppoly fontos szerepet játszanak, mint az öröklött, genetikai hajlam.

Homeopátiával eredményesen kezelhető a betegség, minél korábban kezdődik el az atópiás gyermek alkati kezelése, annál inkább sikeres a kezelés. Tüneti szerek mellett, amelyeket a bőrjelenség jellege szerint adunk, a panaszok gyors javulását hozhatják, de ez még nem jelent gyógyulást.
A panaszok végleges megszűnéséhez, gyógyuláshoz szükséges alkati kezelés is, amely éppen az allergiás hajlamot gyógyítja azáltal, hogy stabilizálja, harmonizálja a szervezet működését, elindítva az öngyógyító mechanizmust.
Ehhez az orvosi vizsgálat, részletes kikérdezés elkerülhetetlen. Kiterjed a családi betegséghajlamokra, a terhesség és születés körülményeire, a gyermek testi-lelki sajátosságaira egyaránt.
Érdemes homeopátiás orvoshoz fordulni az atópia kezelése miatt. Sok szülő épp amiatt választja ezen kezelési módot, mert a hagyományos gyógyszeres kezelés mellékhatásai nélkül, nagyon szép eredményeket lehet elérni.

Forrás:  www.homeopatia.info.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja