SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermek szájápolás

Szabó Kitti [cikkei] - 2020-12-18
Gyermekünk szájápolását már az első fogak előbújása előtt érdemes elkezdeni. Sok szülő nem kap megfelelő tájékoztatást a szájhigiénia fontosságáról, ebben lehet segítségünkre dentálhigiénikusunk vagy fogorvosunk.

Mivel, Mikor és hogyan ápoljuk kisbabánk szájüregét az első fogak kibújása előtt?

Erre megfelelő eszköz lehet egy nedves gézdarab, vagy egy puha anyagú ruhadarab, amivel minden etetés után finoman áttöröljük gyermekünk szájüregét.

Ha már elkezdődött a baba fogzása, ínye érzékenyebbé válhat, ebben az esetben csökkenthetjük a kicsi fájdalmát az ujjunkra csavart nedves gézlappal, melynek segítségével finoman masszírozhatjuk a fog előtörésének helyét.

A fogmosás esedékessé válik, mikor elkezdenek előbújni az első tejfogak körülbelül 6-10 hónapos korában, hogy elkerüljük a szuvasodást, ami a nem megfelelő fogmosás miatt történik, mikor is a fog felszínén ragadós filmréteg, más néven a lepedék keletkezik, melynek savképző baktériumai felelősek a folyamat kialakulásért. A gyerekek fogai elsősorban a cukros teák, gyümölcslevek, üdítők, illetve a tej miatt is romlik. Segítséget jelenthet a megelőzésben, ha elalvás előtt, illetve étkezések után csak vizet isznak.

Fogmosásnál érdemes a gyerekeknek kifejlesztett gyermekfogkefét használni, melynek kisméretű fej része illeszkedik fogméretükhöz, illetve könnyebben rá tudnak fogni. Fontos felhívni arra is a figyelmet, hogy a fogkefét minimum 3 havonta érdemes lecserélni, illetve, ha betegség állt fent akkor azonnal, hogy elkerüljük az esetleges visszafertőződés lehetőségét.

Fogkrém választásnál érdemes alacsony fluorid tartalmú, ízesített, kifejezetten a gyermekek számára kifejlesztett termékeket vásárolni.

Ha mindent beszereztünk, már csak egy dolog maradt hátra- a fogmosás. Sok szülő küzdhet azzal a problémával, hogy gyermekük motiválatlan a fogai tisztítása kapcsán, ilyenkor a leghatásosabb módszer, amit tehetünk, hogy példát mutatunk gyerkőcünknek, és együtt mosunk vele fogat minimum napi két alkalommal 3-4 percig.

Fotó: Jenny Friedrichs-től a pixabay.com-on

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja