SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekek fejlesztése Tomatis módszerével

Unger Ágnes [cikkei] - 2017-02-13
Gyerekeknél igen sok téren lehet változást, eredményt elérni a Tomatis módszer alkalmazásával. A leghatékonyabb, amikor az édesanya hangját használjuk fel.
Gyermekek fejlesztése Tomatis módszerével

Persze ezt nem egy az egyben hallgatja a gyermek, hanem megszűrve, teljesen a felismerhetetlenségig átalakítva. Gyakorlatilag ugyanolyan ingereket lehet közölni az idegrendszerrel, mint amilyeneket magzati korban kapott.

Ez az anyahangra épülő tréning szakasz nagyon jótékony hatással van főleg a beszéd-, kommunikációfejlődésre, amin az írás, olvasás, helyesírás készsége is alapszik. Tehát diszlexiával, beszédfejlődéssel küzdő gyermekeknek rövid idő alatt (3-4 hónap) nagyon sokat lehet segíteni.
Azoknál a beszédhibás gyereknél, akik szervileg egészségesek, a téves hallásészlelésen alapszik a beszédhiba, hisz azt mondják, ismételnek, amit hallanak. Ennek a hallásészlelési zavarnak a kiküszöbölésére a leghatékonyabb a Tomatis módszer, hisz az egyedi fejhallgatóval úgy a légvezetéses, mint a csontvezetéses hallásészlelést egy időben lehet stimulálni.
És ha már jól, helyesen elsajátította a gyermek az anyanyelvet, úgy az idegennyelv-tanulásnak sem áll semmi az útjában. Ha jó a szövegértés, a szöveges matekfeladatok sem okoznak gondot, de fejlődik az énekhang, zenei készség is.

Miután a fül csontba ágyazódik és a speciális fejhallgatón egy csontrezgő van beépítve, így a koponyacsonton keresztül a fül belső részeit is kiválóan el lehet érni. Ezzel közvetlenül igen intenzíven lehet stimulálni az egyensúlyi szervet. Az egyensúlyi szerv pedig a test minden mozgató idegével kapcsolatban van, így a csontrezgő segítségével közvetlen hatást lehet gyakorolni a nagy és finommozgásra. Jó hatással van a térbeli helyzet felismerésére: fent, lent, jobbra, balra. Ezen alapszik pl. d-b q-p betűképek megkülönböztetése is, de az analóg kijelzésű óra leolvasása is.
Tehát a fülön keresztül elérhető az egyensúly, nagymozgás és finommozgás fejlesztése, azaz akár a kéz finommotorikáját, az írásképet is lehet fejleszteni. Ezzel együtt fejlődik a ritmus és a matematikai készség is. 

Fotó: tshirtevolution/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja