SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekek fejlesztése Tomatis módszerével

Unger Ágnes [cikkei] - 2017-02-13
Gyerekeknél igen sok téren lehet változást, eredményt elérni a Tomatis módszer alkalmazásával. A leghatékonyabb, amikor az édesanya hangját használjuk fel.

Persze ezt nem egy az egyben hallgatja a gyermek, hanem megszűrve, teljesen a felismerhetetlenségig átalakítva. Gyakorlatilag ugyanolyan ingereket lehet közölni az idegrendszerrel, mint amilyeneket magzati korban kapott.

Ez az anyahangra épülő tréning szakasz nagyon jótékony hatással van főleg a beszéd-, kommunikációfejlődésre, amin az írás, olvasás, helyesírás készsége is alapszik. Tehát diszlexiával, beszédfejlődéssel küzdő gyermekeknek rövid idő alatt (3-4 hónap) nagyon sokat lehet segíteni.
Azoknál a beszédhibás gyereknél, akik szervileg egészségesek, a téves hallásészlelésen alapszik a beszédhiba, hisz azt mondják, ismételnek, amit hallanak. Ennek a hallásészlelési zavarnak a kiküszöbölésére a leghatékonyabb a Tomatis módszer, hisz az egyedi fejhallgatóval úgy a légvezetéses, mint a csontvezetéses hallásészlelést egy időben lehet stimulálni.
És ha már jól, helyesen elsajátította a gyermek az anyanyelvet, úgy az idegennyelv-tanulásnak sem áll semmi az útjában. Ha jó a szövegértés, a szöveges matekfeladatok sem okoznak gondot, de fejlődik az énekhang, zenei készség is.

Miután a fül csontba ágyazódik és a speciális fejhallgatón egy csontrezgő van beépítve, így a koponyacsonton keresztül a fül belső részeit is kiválóan el lehet érni. Ezzel közvetlenül igen intenzíven lehet stimulálni az egyensúlyi szervet. Az egyensúlyi szerv pedig a test minden mozgató idegével kapcsolatban van, így a csontrezgő segítségével közvetlen hatást lehet gyakorolni a nagy és finommozgásra. Jó hatással van a térbeli helyzet felismerésére: fent, lent, jobbra, balra. Ezen alapszik pl. d-b q-p betűképek megkülönböztetése is, de az analóg kijelzésű óra leolvasása is.
Tehát a fülön keresztül elérhető az egyensúly, nagymozgás és finommozgás fejlesztése, azaz akár a kéz finommotorikáját, az írásképet is lehet fejleszteni. Ezzel együtt fejlődik a ritmus és a matematikai készség is. 

Fotó: tshirtevolution/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja