SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan is működik a Prof. A. Tomatis módszer?

Unger Ágnes [cikkei] - 2016-01-12
Leegyszerűsítve azt mondhatnánk, hogy szépen csendben egy fejhallgatón zenét hallgat a terápiára érkező, napi két órában.

És akkor miért, hogyan hat? Hiszen zenét, rádiót mindannyian hallgatunk nap, mint nap, mégsem tapasztaljuk, hogy egy kívánságműsor meghallgatása után javulna valakinek például a beszédhibája, helyesírása, egyéb képessége.

Erre a kérdésre már összetettebb a válasz. A zenét a terapeuta az egyéni szükségletek, adottságok, problémák szerint megválogatja, ami egy speciális készüléken, az úgynevezett „elektromos fülön” keresztül érkezik egy speciális fejhallgatón a klienshez. Ezen készülék segítségével a terapeuta a zenét a „hallgatóra szabja”, módosításokat hajt rajta végre a készülékkel. Ettől a nagy tisztaságú, szépen csengő tiszta felvételekből elég furi zene lesz hallható, ami ráadásul mintha kontakthibás fejhallgatón szólna. Összegezve tehát, az itt hallgatott zene nem azonos a rádióban szóló zenével.

Ezen felül a fejhallgató sem mondható hagyományosnak: a szokásos jobb-bal oldalon kívül, felül középen, a fejpántba épített csontrezgő is szól. És hogy teljes legyen az „élmény”, illetve, hogy a terápia elérje célját, a három egység nem azonos időben, különböző hangerőkkel érkezik a furi és szaggatott zene hallgatójához.

Fotó: Christy Thompson/freeimages.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja