SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit (t)egyél a több tejért?

dr. Dancsok Anita [cikkei] - 2020-10-28
Ha már túl vagy a különböző szoptatási trükkökön, de még mindig úgy érzed, hogy nem elég a tejed, íme néhány jól bevált praktika a tejtermelés fokozására.
Mit (t)egyél a több tejért?

Mielőtt belevágsz bármely praktikába, gondold végig, vajon eleget eszel és iszol? Ne csak mennyiségileg, minőségileg is tápláld magad! Nem foglak különböző diétákra rábeszélni, de az biztos, hogy ilyenkor bizonyos vitaminokból és ásványi anyagokból többre van szükséged, mint korábban. Ilyenek a C-vitamin, E-vitamin, vas, folsav, jód, cink és DHA (Omega-3 zsírsav). Ezeken kívül fontos még a megfelelő D-vitamin, B6-vitamin, B12-vitamin, kalcium és magnézium bevitel is.

Pár dolgot leszámítva mindent ehetsz, figyelve a kicsi reakcióit.

Mit ne igyál és egyél?

  • Energiaital, Alkohol
  • Nyers hús
  • Nem pasztőrözött tejtermék
  • Nyers tojás

Mit egyél a több tejért?

1. Árpa

Az árpa, a sör egyik összetevője, mégsem biztatlak sörözésre, mert az alkohol viszont csökkenti a tejtermelést. Más formában edd az árpát, de csak akkor, ha nem vagy gluténmentes diétán. Az árpa béta-glükán tartalmának köszönhetően emeli a prolaktin szintet, ezáltal fokozza a tejtermelést.

Tipp: tehetsz árpát levesbe, rizottóba és árpapelyhet az otthon sült kenyérbe. Használj cukor és méz helyett árpa maláta szirupot.

2. Zab

Szintén a béta-glükán tartalmának köszönhetően fokozza a tejtermelést. Ha nem szoktál glutént enni, akkor vásárlásnál figyelj arra, hogy gluténmentes zabterméket vegyél.

2. Görögszéna

Van olyan tejfakasztó teakeverék, aminek ez az egyik összetevője. Korlátlanul nem fogyasztható, mert a tejszaporításhoz szükséges adag még nem tisztázott. Cukorbetegek, szívbetegek fokozottabb óvatossággal fogyasszák. Hasmenést okozhat és ne csodálkozz, ha juharszirup illatút izzadsz és pisilsz.

3. Édeskömény

Ízletes zöldség és teaként is fogyasztható. Nem csak tejfakasztó, csillapítja a kicsik hasfájását is.

Tudtad?

Vannak ételek, amiket ha eszel, kisbabád elutasíthatja a tejedet, mert megváltozik az íze, illata, vagy panaszt okoz neki a fogyasztása. Ilyenek például a fokhagyma, hagyma, káposzta, karalábé, brokkoli, bab, rebarbara.

Tipp: Tejtermelés fokozására próbáld ki az Urtica urens (apró csalán) nevű homeopátiás szert. C5 vagy D6 erősségben, naponta 3x5 golyót szopogass el 3 napig. Ha nincs változás, próbálj ki más szert, kérd szakértő segítségét.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.
Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Nagybányán december 2-án a közoktatási intézményekben fertőtlenítés miatt felfüggesztették az oktatást, miután két diáknál agyhártyagyulladást állapítottak meg.
Mellkasi fájdalom lefekvéskor - mikor kell orvoshoz fordulni?

Mellkasi fájdalom lefekvéskor - mikor kell orvoshoz fordulni?

Amikor lefekszünk, általában megnyugvásra, ellazulásra számítunk, ezért is lehet nyugtalanító, ha éppen ekkor tapasztalunk mellkasi fájdalmat. Ennek számos szervi és pszichés oka is lehet, amelyek közül a leggyakoribbakat dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont kardiológusa vette számba.

A szerkesztő ajánlja