Először is: BIZTONSÁG
Győződj meg róla, hogy a tetováló művészed követi vagy követte-e az alábbi útmutatásokat:
- Szakképesítést szerzett
- Az egész folyamat alatt kesztyűt visel
- Van sterilizálója
- A padlók és más felületek tiszták
- Az összes tű egyszer használatos, kidobható és először használja őket
- Az öltözékek sterilen csomagoltak és bontatlanok
- A festék, vagy tinta szintén bontatlan és steril
- A tetováló gond esetén 24 órán belül elérhető
- Kérd el az elérhetőségét, hátha a következő napokban, hónapokban problémák akadnak
Ha már van tetoválásod és a művész módszerei megkérdőjelezhetőek, menj el hepatitisz, HIV és szifilisz szűrésre!
Gondold át!
A legnagyobb aggodalmat az esetleges hepatitisz B vagy HIV-fertőzés veszélye jelenti a terhesség alatti tetoválás készítésekor. Jóllehet, ennek az esélye csekély, mégis ajánlott várni a baba születéséig.
Roppant furcsának találhatod azt a tényt is, hogy nagyon kevés információ áll rendelkezésre a tetováláshoz használt bőrfestékek biztonságosságát illetően. Lehetséges, hogy a festék kémiai összetevői befolyásolják a baba fejlődését az első 12 hét alatt, azonban a kockázatok ismeretlenek, csakúgy, mint a terhesség még hátralevő részét befolyásoló hatások.
Néhány nő hallhatta azt is, hogy ha a tetoválás a hátukon van, akkor nem kaphatnak epidurális érzéstelenítést. Nem sok kutatás foglalkozott még ezzel a témával, de egyik sem mutatott ki kockázatokat, ezért a legtöbb altató orvos alkalmazza ezt a fajta érzéstelenítést a háttetoválással rendelkező nők esetében is. Ennek ellenére az a javaslat, hogy lépj kapcsolatba a kórházzal, hogy megtudd a szabályaikat abban az esetben, ha epidurális érzéstelenítést szeretnél a háttetoválásod ellenére.
Egy fertőzésnek igen csekély az esélye, azonban ha ez mégis megtörténik, a fertőzést továbbadhatod a babádnak a szoptatás során. Végső soron a döntés rajtad áll, azonban tanácsos megvárni, míg befejezed a szoptatást, mielőtt új tetoválást készíttetnél.
Mi a helyzet a Hennával?
Évezredekig az egyiptomi, indiai és sok közel-keleti nő remélt szerencsét a gyönyörű henna mintáktól, amiket a hasukra készíttettek, terhességük harmadik harmadában. A legenda szerint a henna biztonságossá teszi a szülést és a baba is boldog lesz tőle.
Ha érdekel ez az ideiglenes alternatíva, légy tisztában azzal, hogy többfajta henna létezik. A természetes, biztonságos henna a bőrt narancssárgára, pirosra, barnára, fahéj, tégla, csokoládé vagy kávészínűre festi és 1-4 hétig marad látható. A természetes hennával nem lehet fekete színt előállítani. Mindenképpen győződj meg róla, hogy a művész kizárólag tiszta, természetes anyagokat használ és NEM fekete hennát. A fekete henna senki számára sem biztonságos, mindegy, hogy terhes-e vagy sem. Parafeniléndiamint (paraphenylenediamine, PPD) tartalmaz, ami égéseket, hólyagokat és más mellékhatásokat válthat ki, amik hónapokig megmaradhatnak. Ezeket nehéz diagnosztizálni és kezelni. A természetes henna használata mókás lehet! Bár ez nem örökre szól.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)