Judit barátnőm - manapság nem ritka - végkielég
ítést kapott az egyik vállalattól.A bankok, a forint gyengülés hatására a múlt év végén és még ez év elején is nagyon kedvező kamatfeltételeket kínáltak a befektetőknek. Judit úgy gondolta, hogy a végkielégítésként kapott összeget három hónapra befekteti “B" bankba. Az elbocsátó vállalat a végkielégítését az “A" bankba utalta, Judit számára a legkedvezőbb kamatlehetőség pedig a “B" bankban mutatkozott. A “B" bankban nem volt folyószámlája, ahova pénzt utalhatott volna, így nyitnia kellett. Számlanyitás közben mondta az ügyintézőnek, hogy nagyobb összeget fog átutalni erre a számlára és kéri, hogy 3 hónapra 11,5 %-os kamatra kössék le. Visszament az “A" bankba, elutalta a pénzt a “B" bankban már megnyitott folyószámlára és abban a biztos tudatban volt, hogy a “B" bank 3 havi kamatozásra le is köti a pénzét, mivel a folyószámla nyitásakor mondta, hogy ez a célja az átutalásának.
Sajnos nem tudta, hogy ismét el kell jönnie a “B" banka és a háromhavi lekötésről szerződést kell kötnie. Így, mikor letelt a 3 hónap, elment a “B" bankba, hogy felvegye a kamatot és akkor tájékoztatták, hogy csak a folyószámla aktuális (4%) kamatát kaphatja meg, mivel nem ment be szerződést kötni a három havi lekötésről.
Tanulság: amennyiben valamilyen pénzösszeget le akarunk kötni, mindig kérjünk erről írásbeli szerződést a banktól. A bank által készített szerződést gondosan olvassuk át, hogy azt a befektetési formát értették ők is amire mi gondoltunk, ezután írjuk alá és kérjünk belőle másolatot.
Magyarországon a pénzek átutalása egy munkanapot vesz igénybe, ezért legyünk annyira óvatosak, hogy mikor letelt az átutalási nap, kérdezzük meg a banktól, hogy megérkezett-e a pénzünk és lekötötték-e a kért befektetési formára.
szólj hozzá