A válások többségének oka a két fél összeférhetetlensége. Míg a nők barátnőik segítségében, vagy gyermekeikben keresnek vigaszt, addig férfi társaik gyakran a szexualitásban, és persze egy másik nőben vélik megtalálni a gyógyírt. Sokszor okozza a tökéletesnek hitt párkapcsolat végét egy harmadik fél. Aki lehet, hogy nem szebb, okosabb, még csak nem is vonzóbb: egyszerűen egy út a meneküléshez.
Egy angol kórház professzora, Tim Spector úgy véli megtalálta a hűtlenség okát, mely egyértelműen a génekben keresendő. A kutató több egypetéjű ikerpárnál felfedezte; ha az egyik testvér félrelép, majdnem 60 százalék az esély rá, hogy a másik is megteszi ugyanezt. Ez a viselkedésforma leginkább egypetéjű ikreknél figyelhető meg, a közel egyforma génállománynak köszönhetően.
Persze maga a génállomány nem befolyásolhatja viselkedésünket teljes mértékben. A gyermekkorban megtanult minták (szülő, környezet) is befolyásolhatják hozzáállásunkat.
Anyós-após, a kapcsolat megrontója?
Anyós. Ha meghalljuk ezt a szót, végig fut a hideg a hátunkon. Van, akinek azért, mert még nincs, de már előre fél, más pedig már rendelkezik rossz tapasztalatokkal.
Vannak olyan szerencsés nők, akik anyósuk szeretetét, támogatását élvezhetik.
De egyre kevésbé toleráns társadalmunkban sokak ennek ellenkezőjét kénytelenek megélni. Legyen szó akár anyósról, apósról, szülőkről vagy testvérről: a családon belüli diszharmónia, ellenszenvesség mindig vitákat szül.
Hűtlenség és kapuzárási pánik
Évtizedek alatt változott a norma, mi is változtunk. Objektíven megfogalmazva: régen túl szigorúak voltak az erkölcsök, ma túl lazák. Nagyapáink idejében miért nem esett egyetlen férfi sem áldozatul a kapuzárási pániknak?
Mert nem volt rá ideje. Anno, nagyon régen, az emberek naphosszat dolgoztak a megélhetésért, s egy család fenntartása nagy büszkeség volt. Nem volt karrier, sem versengés a szomszéddal. Ma már egy család megléte csupán "középszerű" életet jelent.
Válás ötven felett- statisztikák
Felnőttek a gyerekek. Míg korábban ők alkották a beszédtémát, addig most, hogy kiszálltak a fészekből, túl sok idő marad egymásra. Sokan nem tudnak ezzel mit kezdeni, átértékelik a kapcsolatukat.
-
Egy 2000-es felmérés szerint a válók többsége az 50 feletti korosztályból került ki!
- A két legfőbb válóok a hűtlenség (ld. Kapuzárási pánik), és az alkoholizmus volt.
- Négy százalékkal nőtt az egyedülálló szülők száma.
- 12 000-rel kevesebb a családok száma, mint néhány évvel ezelőtt...
Összegezve a statisztikákat: napjainkban kevesebb időnk (s talán kedvünk?) jut arra, hogy kielégítő minőségű családi életet éljünk. Gyakran hiányzik a tolerancia, az alkalmazkodás képessége. Egy rossznak hitt házasság is menthető, ha ezt még időben felismerik.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)