Egyre több orvos tollából születik olyan írás, mely az egészségügyet, vagy a gyógyszeripart támadja. Ghislaine Saint-Pierre Lanctot könyve is az egészségügy helyzetét mutatja be. Az írónő Európában, s az Egyesült Államokban egyaránt felmérte az egészségügy helyzetét, mely bár országonként különbözőnek tűnik, valójában ugyanazon az elven alapszik. Az elmúlt évtizedekben mintegy száz százalékkal nőtt a rákos betegek száma, az orvostudomány fejlődése ellenére. Bár nap mint nap olvashatunk a megbetegedés okairól, tökéletes gyógymód mégsem született.
Az írónő felfedezése munkájába került; nem folytathatta praxisát. A betegség ipar a "közjó" érdekeit szolgálja; amíg léteznek beteg emberek elfogynak a gyógyszerek, fennmaradnak a gyógyszergyárak, az ő munkájukhoz kapcsolódó ügyvédi irodák, kórház, és számtalan más cég és intézmény. A gyógyászat iparrá vált; egyetlen gyógyszer beszedése mellékhatásai miatt egy újabb gyógyszer szedését teszi szükségessé, és a folyamat végtelen.
A könyv választ adhat az alábbi kérdésekre:
Kinek az érdeke, hogy a jelenlegi rendszer fennmaradjon?
Miért vagyunk elégedetlenek az egészségüggyel?
Miért halnak bele egyes emberek betegségeikbe, s mások miért nem?
Miért kezeljük a legapróbb tünetet is gyógyszerekkel?
Miért gyógyíthatatlanok azok a betegségek, amelyek gyógymódját több milliárdos befektetéssel, majdnem 50 éve kutatunk?
A kanadai doktornőtől könyve megjelenése után elvették praktizálási engedélyét. Megfosztották doktori címétől, ám könyve lassan bejárja az egész földet. Az írás minden érdekessége mellett megmutatja a kiutat az egészségügy húsdarálójából.
A könyv 5% internetes kedvezménnyel megrendelhető a Librinél erre a linkre kattintva.