A szerzőről:
Dr. Kristin Neff, PHD az egyesült államokbeli Austinban működő University of Texas tanára. Szakdolgozatát az önmagunkkal való együttérzés (self-compassion) témájából írta és azóta is ez a szakterülete. Kollégájával, Christopher Germerrel egy 8 hetes programot is kidolgoztak ennek fejlesztésére, amelyben meditációs gyakorlatok is helyet kaptak.
Kristin férjével, Rupert Isaacsonnal – aki író és lovas oktató -, valamint autista kisfiukkal, Rowannal a texasi Elginben él.
Rowan, a „lovas fiú” gyógyulásának története:
http://ursuslibris.hu/egyutterzes-onmagunkkal-reszlet/#lovasfiu
Mottónak beillő idézet a könyvből:
Mi tehát a megoldás? Az, hogy teljes egészében felhagyunk önmagunk megítélésével és kiértékelésével. Próbáljuk meg befejezni azt, hogy „jó” vagy „rossz” címkéket akasztunk magunkra, és egyszerűen tiszta szívvel fogadjuk el önmagunkat. Bánjunk magunkkal ugyanazzal a kedvességgel, törődéssel és együttérzéssel, ahogy azt egy jó baráttal tennénk.
Borítószöveg és tartalomjegyzék:
http://ursuslibris.hu/egyutterzes-onmagunkkal/
Részletek a könyvből:
http://ursuslibris.hu/egyutterzes-onmagunkkal-reszlet/
Néhány további idézet:
A nyugati kultúra nagy hangsúlyt fektet arra, hogy kedvesek legyünk bajban lévő barátainkkal, családtagjainkkal és szomszédainkkal. Ám ez nincs így, ha önmagunkról van szó. Ha hibázunk, vagy valamilyen módon kudarcot vallunk, sokkal valószínűbb, hogy „furkósbottal ütünk a saját fejünkre”, mint hogy „vigasztalóan a saját vállunkra tennénk a kezünket”. Valószínűleg még önmagunk megvigasztalása is abszurdnak tűnik. S még amikor a gondjaink olyan erőknek tulajdoníthatók is, melyek felett nincs hatalmunk, az önmagunk iránti kedvességet a társadalom nem sokra tartja. Egyszer csak kialakul bennünk az érzés, hogy egy erős embernek sztoikusan és csendesen kell tűrnie saját szenvedését – mint John Wayne-nek a vadnyugati filmekben. Sajnálatos módon ez a hozzáállás épp az egyik legfontosabb megküzdő technikánktól foszt meg minket, amikor szembekerülünk az élet nehézségeivel.
Az önmagunk iránti együttérzés elérhető ajándék bárkinek, aki hajlandó megnyílni önmaga számára. Amikor kialakítjuk az önmagunk iránti kedvesség szokását, a szenvedés a belőlünk áradó szeretet és gyöngédség megtapasztalásának lehetőségévé válik. Nem számít, milyen nehéz az életünk, megtépázott énünket mindig beburkolhatjuk önnön puha ölelésünkbe. Lecsillapíthatjuk és enyhíthetjük a fájdalmunkat, éppúgy, ahogy egy gyermek megnyugszik és megvigasztalódik édesanyja karjában. Nem kell addig várnunk, amíg tökéletesek nem leszünk, amíg az életünk pontosan úgy nem alakul, ahogy szeretnénk. Nincs szükségünk mások odafigyelő és együtt érző reakcióira ahhoz, hogy szeretetre méltónak érezzük magunkat. Nem kell kifelé tekingetnünk a hőn áhított elfogadásért és biztonságért. Ezzel nem azt állítom, hogy nincs szükségünk más emberekre. Természetesen szükségünk van rájuk. De ki tudhatná nálunk jobban, hogyan érezzük valójában magunkat a vidám külső alatt? Vajon ki ismerné, mekkora fájdalommal és félelemmel kell szembenéznünk, ki tudná, mire van leginkább szükségünk? Ki az egyetlen ember az életünkben, aki állandóan és folyamatosan elérhető számunkra, akitől gondoskodást és kedvességet kaphatunk? Mi magunk.
…hogy szinte megszállottan foglalkoztat bennünket mindaz, ami az én-hez, nekem-hez és enyém-hez kapcsolódik, nem ugyanaz, mint szeretni önmagunkat… Önmagunk szeretete a rugalmasság, az együttérzés és a megértés képességeihez vezet el, melyek egyszerűen hozzátartoznak az életünkhöz.
Ára: 3900 Ft
ISBN 978 963 9718 70 8
336 oldal, 15x22 cm, puhafedeles
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)