Kézzel értékesebb
Ha úgy döntöttél, hogy idén nem a bolti, ablakos-csokis adventi kalendáriumot választod, akkor elő az ollóval, kartonpapírral, filctollal és ragasztóval! Mutatjuk, milyen ötletek közül választhatsz! Egyiket sem nehéz elkészíteni, a siker pedig garantált a gyermekedtől.
Így készítsd házilag adventi naptáratokat
1.Dobozok, joghurtos poharak, bébiételes üvegek, papírpoharak, muffinsütő formák
Nézz körül otthon, mi az, amiből legalább 24 darab összegyűlt az elmúlt egy évben. Kisebb-nagyobb poharakból, üvegekből vagy dobozokból nagyon ízléses naptárt tudsz készíteni. Csomagold be mindet és számozd be őket. Utána felragaszthatod akár egy kartonlapra, teheted képkeretbe, vagy egy vázába is, ágacskákra akasztva. De még a hűtőre is teheted, apró mágnesekkel.
2. Borítékok, papírzacskók
Ezekbe kisebb meglepetések férnek majd. Dekortapaszokkal vagy matricákkal látványosan díszítheted őket. Az elkészült borítékokat vagy zacskókat pedig akár egy üveggömbbe vagy egy befőttes üvegbe is teheted.
3. Zoknik
Ha tényleg megpróbáltad, de nem sikerült kézzel semmit sem alkotni, vagy nincs alapanyagod, esetleg kifutottál az időből, akkor számodra a zoknis adventi naptár a legjobb választás. Felakaszthatod őket csipesszel, vagy felfűzheted egy füzérre is.
Ezt tedd a házi készítésű adventi naptárba
1. Élmények
- Kincses térkép, kincskereső: Rajzolhatsz térképet, ami azt mutatja meg, hogy hol találja meg az ajándékát. Készíthetsz ilyet minden napra apró ajándékok megtalálásához, vagy akár egy nagy térképet, amit 24 darabra vágsz, és pont karácsonykor tudja majd kirakni teljesen. De a kedvenc plüssállatát is elrejtheted minden nap, amit a térkép segítségével lehet megtalálni.
- Feladatok, találós kérdések: írhatsz néhány játékos feladatot, amit aznap kell megoldanotok.
- Kuponok: közös főzés, társasozás, otthoni bábszínház, stb. Válassz azok közül, amiket szeret!
2. Kedvencei
Gondold át, hogy mi az, amit nagyon szeret csinálni, mivel szeret nagyon játszani. Ha például jó a kézügyessége, lehet a csomagokban színes ceruza, radír, festék, gyurma, stb. Ha gyűjt valamit, akkor tovább gazdagíthatod a gyűjteményét. De ha építeni, legózni szeret, akkor minden batyuban elrejthetsz pár darabkát, amiket aztán 24 nap múlva össze tud rakni. Ha pedig a borítékot választod, akkor írhatsz például minden napra egy kedves üzenetet, idézetet, vagy akár rajzolhatsz is neki.
3. Amire egyébként is szüksége lenne
Épp szétrágta a fogkeféjét? Összetörte a dínós poharát? Elfogyott a testápolója? Teljesen hétköznapi tárgyakat is elrejthetsz a csomagokban, amiket egyébként is vennél neki most. Ezeknek is nagyon fog örülni.
Idén november 29.-én vasárnap kezdődik az adventi időszak, akkor gyújtjuk meg az első gyertyát. A visszaszámlálás elkezdődött. Te hogy állsz az adventi naptárral?
Kép forrása: Markus Spiske fotója a Pexels oldaláról
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)