A fesztivál nemzetközi alkotók paralimpiai játékokon szereplő sportokkal kapcsolatos filmjeinek seregszemléje lesz, egyben A Média és a Paralimpiai mozgalom címmel szakmai konferencia is zajlik majd nemzetközi előadókkal. A fesztivál a fogyatékkal élők társadalmi elfogadottságát kívánja emelni, ezáltal segítve az integrációt. A rendezvény az első olyan megmozdulás, mely betekintést nyújt a paralimpiai mozgalomba és megnyitja kapuit a nagyközönség előtt. A Magyar Paralimpiai Bizottság szervezésében zajló eseménysorozat ideje alatt épül majd egy szimbolikus híd a résztvevők fotóiból, Add az arcod a toleranciához! felszólítással, amely a fesztivál végére válik teljessé. A fesztivált nagyszabású jazz koncerttel zárják a Millenáris Parkban. A fesztiválnak a megismertetés mellett az ép és sérült emberek közötti híd építése, a tolerancia erősítése is célja.
Az I. Nemzetközi Paralimpiai Sport Film Fesztivál alatt vetített filmek bemutatják a világ közeli és távoli pontján élő paralimpikonok küzdelmét a mindennapokban és sikereiket a versenyeken. A filmfesztiválra 4 kontinens közel 20 országából több mint 50 film érkezett.
A fesztivál nem verseny, hanem az ebben a témában készített alkotások seregszemléje, melynek célja a minél nagyobb nyilvánosság elérése a paralimpiai mozgalom számára. Előválogatás után, melyet az IPC képviselői és neves filmes szakemberek végeztek, több vetítőhelyen vetítik majd a beérkezett filmeket
Böjte József, a Budapest Bridge fesztiváligazgatója elmondta: "Sokan érzik úgy, hogy nem kap elég figyelmet a hátrányos helyzetű emberek sorsa, szerte a világban. Az első filmes lépést mi magyarok tesszük meg. Büszkék lehetünk rá. És mindenki az lehet, aki segített a létrehozásában. Azok, akik az arcukat adták, akik anyagilag, a munkájukkal, vagy erkölcsileg segítettek és azok is, akik megtisztelik majd figyelmükkel azokat, akik most a képernyőn megmutatják hétköznapjaikat, küzdelmeiket, bánataikat és örömeiket nekünk. Ismerjük meg Őket és magunkat!
A három napos fesztivál alatt a filmszemle mellett helyet kapnak majd az integrációt segítő különböző programok, mint például országos általános iskolai rajzpályázat díjátadása, rendhagyó osztályfőnöki órák parasportolók részvételével, paralimpiai fotókiállítás, főiskolás pódium- és sztárbeszélgetések, parasportok kipróbálási lehetősége, Video Jockey party, vagy az Add az arcod a toleranciához virtuális hídavatás és nagyszabású jótékonysági koncert a Magyar Jazzművészek Társaságának ajándékaként.
A fesztivál látogatása ingyenes, a helyszínen regisztrálók ingyenesen látogathatják a Jövő Háza, a Csodák palotája kiállításokat és a NAVA számítógéptermet a három nap alatt.