Egy anya két gyermekével Svájcba költözött, és úgy gondolta, összefoglalja a tapasztalatait, hogy mindenki lássa, az iskola jó is lehet.
1. Az órákat párosával tartják, egy pár másfél órán át tart, közben 20 perces szünet van. Szünetben a gyerekek mindig kimennek az udvarra, attól függetlenül, hogy éppen milyen idő van. Minden osztályhoz egy terasz is tartozik. Szép időben a diákok és a tanárok is fociznak, pingpongoznak, kosárlabdáznak.
2. 11.30-12 óra között minden nap ebédszünet van. A gyerekek ebédelhetnek az iskolában, de akár otthon is. Az órák minden nap 8.15-kor kezdődnek, 16 óráig tart a tanítási nap. Ez idő alatt a gyerekek nem fáradnak ki, szerdánként rövid nap van, csak 11.30-ig tart az oktatás.
3. Az iskolában mindenkinek van egy postaládája, ez az úgynevezett tanár-diák kommunikációs csatorna. Nagyon jó lehetőség azoknak a diákoknak, akik félnek szóban kifejezni a gondolataikat. A tanárok pedig ugyanígy írásban válaszolnak a felmerült problémára.
4. A diktálás képek segítségével történik. A diákoknak mutatnak egy képet, majd le kell írják azt a szót, amit a kép ábrázol. Ezzel a módszerrel állítólag sokkal könnyebben fejlődik a diákok memóriája.
5. A matematikai feladatokat a gyerekek a könnyebb és a megfelelőbb módszerrel oldják meg. Nem létezik helyes, vagy helytelen módszer. Minden diák segít a társának, ha az nem tud egyedül megoldást találni a feladatra.
6. Nagyon fontos a tapasztalati úton való megismerés, tanulás közben a gyerekek mindent megízlelnek, megszagolnak, megkóstolnak. Legutóbb a búzáról és a rozsról tanultak, és egy malomba is elvitték őket. Megnézték, hogy készül a liszt, majd ellátogattak egy pékségbe, hogy lássák a kenyér születésének folyamatát.
7. A hibákat a siker útjához vezető szükséges dolognak tekintik. A tanárok elmagyarázzák, hogy nincs olyan, hogy csak jó vagy rossz, csupán tapasztalatok vannak.
8. A gyereknek csak akkor kell orvosi igazolást vinnie, ha több mint 2 hétig hiányzik az iskolából. Ez idő alatt viszont el kell végeznie a házi feladatokat.
9. Mindig jut idő kirándulásra, szórakozásra. A gyerekek boldogok, sohasem fáradtak, és mindig lelkesek.
Forrás: filantropikum.com
Kép: ernestoeslava / pixabay
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)