Beleállsz, elkerülöd, vagy lefagy nálad a rendszer, és csak utólag jut eszedbe, mit kellett volna tenned vagy mondanod?
A konfliktusok segíthetnek is bennünket, hiszen jelzik, hogy egy adott helyzet nem jó, úgy, ahogy van, ideje változtatni.
Mert próbálkoztunk ugyan, elmondtuk százszor, és reméltük, hogy a kilencvenötödiknél valami megváltozik… és mégsem. Ha mi nem változtatunk, a reakció is azonos marad.
Ám gyakran csak állunk döbbenten, valódi megoldás nélkül - a büntetés, fenyegetőzés, zsarolás lássuk be kényszer- és tévút. Pedig mi vagyunk a felnőttek, nekünk kellene jól megoldanunk ezeket a helyzeteket, és példát mutatni a problémák megoldásában.
De ha mi sem tanultuk ezt, és nem is érezzük magunkat mindig a helyzet magaslatán, ha egy-egy ilyen helyzet ránk talál, hogyan lehetnénk mi a megoldóemberek?
Egyszerre jó és rossz hír, hogy mindez tanulható és változtatható. Jó hír, mert tudunk változtatni, és megtalálhatjuk azt a megoldást, amivel jó példát mutathatunk, és elégedettek lehetünk magunk is. Nem annyira jó hír, mert ez nem megy magától, dolgoznunk kell rajta.
Ám a végeredmény kárpótol minden energiáért, amit belefektetünk!
Olvasd el, hogyan alkalmazzák a gyerekek maguk, a konfliktuskezelés technikáit, ha látják a példát:
http://www.ertsunkszot.hu/konfliktuskezeles-gyerekeink-megoldasa/
|
Skita Erika-Turáni SzabolcsCsaládi kommunikáció, kapcsolatfejlesztés, coachingElérhetőségeink: Telefon: 06-20/957-33-56 E-mail: info@ertsunkszot.hu Facebook: www.facebook.com/Ertsunkszot Honlap: http://www.ertsunkszot.hu |
Bemutatkozás | Megjelent cikkek | Kérdezz-felelek |
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)