Ha túljutottál az első sokkon, hogy másra kell bíznod szemed fényét akárcsak kis időre is, nem árt alaposan elgondolkozni, milyen is legyen az a bébiszitter, akit beengedsz a lakásodba és rábízod legféltettebb kincsedet. Mert tegyük fel, hogy nincs kéznél nagymama vagy más rokon, aki vigyázhatna a gyerekre, ezért bébiszitter szolgáltatását kell igénybe venned. Nos, ez nem tragédia, de kiválasztása mindenképpen körültekintést igénylő feladat. Akár ismerősök, barátok ajánlják a bébicsőszt, akár közvetítő iroda szolgáltatását veszed igénybe, tudnod kell, mit vársz el tőle, és ezt világosan megfogalmazva a tudtára is kell adnod.
- Kérj referenciát! Hívd fel telefonon a megadott referenseket, kérdezd ki őket alaposan a jelöltről. Kérdezd meg, mit tartottak a legpozitívabbnak, illetve a legnegatívabbnak benne?
-
Tudakold meg, hogy a közvetítő cég milyen képzésben részesíti az általa kiközvetített bébiszittereket! Magára adó cég tréningeket szervez a jelentkezőknek, ahol nemcsak arra készíti fel őket, hogyan kell reagálni vészhelyzetekre, de áttekintést ad számukra a gyermekek fejlődéséről, táplálásáról, gondozásáról, segítséget nyújt a szülők és a bébiszitter közötti jó kapcsolat kiépítéséhez.
-
Mindenképpen találkozz személyesen a kiválasztott bébiszitterrel, mielőtt először rábíznád kicsinyedet. Legjobb, ha erre a találkozóra otthon kerül sor, lehetőséget adva arra is, hogy megismerkedjen a gyermekkel.
-
Figyeld meg, milyen reakciókat vált ki gyermekedből a kiválasztott személy. Semmiképp ne erőltesd a dolgot, ha azt látod, nincsenek összhangban, abból a későbbiekben semmi jó nem fog kisülni.
-
Beszéld meg előre, mennyi az az összeg, amit óradíjként szánni tudsz a gyerekvigyázásra, van-e esetleg plusz szolgáltatás (vacsora, taxiköltség, hazaszállítás), amit nyújtani tudsz.A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
-
Szögezd le pontosan, mi az, amit elvársz a bébiszittertől, állapodjatok meg abban, milyen tevékenységek tartoznak a megállapodás körébe. Ha nem beszélitek meg előre, nincs alapod azon morgolódni, hogy még az esti vacsora edényeit se öblögette el.
-
Nagyon világosan add tudtára a bébiszitternek, hogy a te kívánságod az egyedüli, aminek eleget kell tennie. Ha arra kéred, ne adjon édességet a gyereknek este, az kőbe vésett szentírás, amit nem hághat át. Ha kitűzöd a lefekvés időpontját, azt mindenképpen tartsa be.
-
Lehetőség szerint hosszan beszélgess vele, figyeld, milyen kérdéseket tesz fel a kicsivel kapcsolatban, mi érdekli, meséltesd előző tapasztalatairól, és te is próbáld minél jobban megismertetni vele a családot.
-
Ha van rá lehetőség, csináljatok egy próba napot, amikor kiderülhet, illik-e a hölgy a családba, boldogul-e a gyerekkel, kijön-e a szülőkkel.
- Ha csak egy kicsit is bizonytalan vagy abban, hogy jól fog bánni a gyerekkel, inkább keress mást!
Meséljetek Ti is tapasztalataitokról, mire kell figyelni babysitter-választáskor, milyen történetek estek meg veletek?
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)