Ahogyan az egész világ az elhízással küszködik, milliók fodultak az olyan diétákhoz, mint az Atkins-, a zóna- és az Ornish-módszer, amelyek az egyik tápanyag előnyét hangsúlyozzák a többiekhez képest.
Már két évtizede tart a vita arról, melyik is a legjobb diéta a súlycsökkentéshez.
Azonban egy amerikai kutatás feltárta, hogy a fogyókúrázni készülők azt a módszert válasszák, amelyik leginkább illik hozzájuk, csak tartalmazzon elég rostot és legyen kalóriában és telített zsírsavakban szegény.
"Bármelyik diétával sikerrel járhatunk" - mondta el Dr. Frank Sacks, a Harvard Közegészségügyi Főiskola szív-érrendszeri megelőzéstan professzora, a tanulmány társszerzője.
"A kulcs a kalóriákban rejlik. Nem a tartalom a fontos, nem a zsír vagy a szénhidrátok, csak a kalóriák."
A New England Journal of Medicine folyóirat legfrissebb számában megjelent tanulmány elkészítése során a kutatók a 811 túlsúlyos résztvevőt véletlenszerűen osztották négy csoportba, minden csoport más-más étrendet kapott, amelyek különböztek zsír-, fehérje- és szénhidráttartalmukban.
A diétától függetlenül a legtöbb résztvevőnél hat hónapot követően drámai fogyást tapasztaltak. A súlyvesztés és a csípőbőség csökkenésének mértéke minden csoportban hasonló volt.
"Nincs olyan speciális diéta, amely hatékonyabb a súlycsökkentésben, mint a többi" - vonta le a következtetést Sacks.
"Amíg nem árt az egészségnek, telítetlen zsírsavakban, teljes kiőrlésű gabonafélékben és rostban gazdag, ám gyorsételekben, zsíros ételekben és zsíros húsokban szegény, bármelyik diétával célt érhetünk."
Forrás: www.ma.hu
A legjobb út a fogyáshoz! |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
5 kérdés az allergia vizsgálatról
Lisztérzékenység: mekkora a baj?
lihi
#1
2009. november 19. 20:54:29 | csütörtök |
Nem tudom mi a véleményetek, de én azt gondolom ez nem teljesen helyes így.
nem élheti egy ember úgy az életét, hogy végig kalóriákat számol, mert ha jól értettem a cikkből, akkor itt az vezetett sikerhez. plusz szerintem mindenki érezte már úgy evés után, hogy borzasztóan eltelítette és tapottat sem bír mozdulni. viszont máskor meg szinte, mintha mi sem történt volna akcióra készen állt. ezért gondolom azt, hogy minden ember individum, ennek okozataként különböző arányban igénylünk, eltérő ételeket. magyarán, van aki a zsíros ételeket jól és gyorsan emészti, és a szénhidráttól hízik, van aki pont fordítva reagál. tapasztalatok?
|
|
|
|
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)