Az, hogy mennyire fontos az emberi szervezet számára a megfelelő mennyiségű, és minőségű folyadék bevitele, fényesen mutatja az a közismert tény, hogy míg táplálák nélkül akár 15-20 napig is elélhet egy ember, addig víz nélkül mindössze 3-6 napot bírnánk ki, persze egyéntől, egészségi állapottól, stb. függően. Sokan egész egyszerűen nem veszik figyelembe, hogy az emberi élet alapfeltétele a megfelelő mennyiségű, és minőségű folyadékbevitel. A legtöbben kényesen ügyelnek arra, hogy megfelelő táplálékot vigyenek be a szervezetükbe, azt azonban elfelejtik, hogy a legfontosabb összetevő az egészséges élethez: a tiszta víz.
Szervezetünknek 2-3 liter VÍZ a napi szükséglete. Mégpedig TISZTA víz! Minden folyadék, amit megiszunk, és NEM tiszta víz, az nem számít bele a 2-3 literbe!
Sokan úgy gondolják, hogy a napi 2 liter vízbe beleszámít az a kávé, tea, vagy üdítő, amit nap közben elfogyasztunk. Az igazság azonban az, hogy ezek nem számítanak, mert ugyan tartalmaznak vizet, de tartalmaznak emellett még dehidratáló, vagyis vízelvonó anyagokat is. A bennük lévő víz pedig jó esetben pont arra elég, hogy az általuk bevitt dehidratáló anyagokat eltávolítsa! Viszont egy pohár kóla, gyakran két pohárnyi vizet von el a szervezettől!
Tudta, hogy a klór veszélyes vegyi fegyver volt a világháborúban?
Ma a klór feladata, hogy ne az embereket, hanem a baktériumokat pusztítsa el a vízben. Természetesen a csapvízben viszonylag kis koncentrációban található a klór, de ennek ellenére ne legyünk olyan naivak, hogy azt higgyük, ez a mennyiség teljesen ártalmatlan az egészségünkre!
Nem lehet a csapvizet egyszerű forralással biztonságossá tenni?
A forralás csak a baktériumokat képes elpusztítani, amire lényegében nincs is szükség, hiszen a csapvíz elvileg nem tartalmazhat élő baktériumokat, hiszen azokat a hozzáadagolt klórral már elpusztították.
Hormonok a csapvízben
Budapesten évente mintegy 20 tonna novamidazofen - az Algopyrin és más gyógyszerek hatóanyaga - kerül a természetes vízfolyásokba. Emellett női nemi hormonok és fájdalomcsillapítók maradványai úsznak le a folyón. A jelenleg működő szennyvíztelepi technológiák egyike sem alkalmas a kis koncentrációjú gyógyszermaradványok kiszűrésére.
Az antibiotikumok maradványai befolyásolhatják a baktériumok szaporodását, a gyógyászatban alkalmazott antibiotikumokkal szemben ellenálló baktériumfajok elterjedését idézhetik elő. Bizonyos hormonkészítmények - a fogamzásgátlók lebomlásából származó női nemi hormonok - hatására csökken a hím halak aránya a nőstényekhez képest, s megváltozik a békák szaporodása is. Ha kevesebb az ebihal - egy sor más állat tápláléka - ez megzavarhatja a táplálkozási láncot.
Mi a különbség ásványvíz és ásványvíz között?
A rossz minőségű ivóvizet az emberek gyakran helyettesítik ásványvízzel. Az ivóvíz és ásványvíz azonban messze nem ugyanaz. Az ásványvíz lehet gyógyvíz, vagy általános ásványvíz. A gyógyvíz - gyógyhatású víz, a benne lévő ásványi sók gyógyhatásából kifolyólag. Az ilyen víz nem alkalmas állandó fogyasztásra, kizárólag orvosi utasításra fogyasztható!
Szerves vagy szervetlen?
Kétféle ásványi anyag létezik: szerves és szervetlen.
A szerves ásványi anyagokat könnyen beépítik a sejtjeink, és ezek elengedhetetlenek az egészségünk megőrzéséhez.
Ha a vízből próbáljuk biztosítani a mindennapi nyomelem bevitelünket, akkor sajnálatos hiányállapot lép fel, mivel a vízben lévő ásványi anyagok szervetlenek, ezért a testünk nem tudja hasznosítani azokat. A szervezet az elfogyasztott ételekből viszont folyamatosan beépíti a szükséges ásványi anyagokat.
Vagyis testünk a "szerves" ásványi anyagokat építi be (amelyek bőségesen megtalálhatóak az elfogyasztott ételekben), nem pedig a vízben lévő "szervetlen" nyomelemeket. Ezért tévedés az az általánosan elterjedt nézet, hogy lehetőség szerint minél magasabb ásványianyag tartalmú vizet kell fogyasztanunk!
Amennyiben szeretne még többet megtudni az egészséges ivóvízről, és szeretné a fenti rövid összefoglalót teljes egészében elovasni, iratkozzon fel a www.egeszsegesviz.hu ingyenes, 6 részes tanulmányára, melyet e-mailben fog 3-4 naponta megkapni.
* Miért létfontosságú 2-3 liter tiszta vizet innunk NAPONTA?
* Hogyan tisztítja a vizet a Vízmű?
* Egyáltalán, honnan nyerjük az ivóvizet?
* Miért nem biztonságos a forralás?
* Miért kockázatos az ásványvizek fogyasztása?
Feliratkozás az alábbi linkre kattintva:
http://www.egeszsegesviz.hu/hirlevel.html
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)