A téli hónapok sok allergiás beteg számára hoznak megkönnyebbülést. A szénanátha megjelenésére azonban nem csak azokban a hónapokban kell számítanunk, amikor különösen magas a pollenkoncentráció. A tüneteket lakáson belüli allergének is okozhatják.
Az allergiás rhinitis, vagy másnéven szénanátha az immunrendszer túlműködése következtében jön létre. Szervezetünk tévesen reagál a belélegzett anyagokra. Támadást indít a vélt allergének ellen, s igyekszik a lehető leghamarabb eltávolítani őket, tüsszögés, orrfolyás, könnyezés segítségével.
Az allergének következtében kialakult allergiás reakció jelentkezhet egész évben, de korlátozódhat csupán az év egy-egy időszakára. A legjellegzetesebb tünetek a különösen a reggeli órákban, ébredést követően jelentkező tüsszögés roham, orrfolyás, orrdugulás, viszkető, könnyező szemek. A kezeletlen tünetek kellemetlen szövődményeként jelentkezhet orrmelléküreg-, vagy fülgyulladás.
A legközismertebb allergének a fa-, fű-, és gyomfélék pollenjei. A téli időszakban, amikor az időjárás miatt esetleg több időt kényszerülünk a lakásban, zárt térben tölteni, érdemes odafigyelnünk a poratka, az állatszőr, a penészgomba, sőt akár a csótányok allergizáló hatására is.A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
A pollenallergia tünetei rendszerint csak az év egy-egy időszakában jelentkeznek. A lakáson belüli allergénektől szenvedő egyének életét azonban folyamatosan megkeserítheti egy-egy nem kívánt környezeti tényező.
Számukra tehát elengedhetetlenül fontos otthonuk allergénektől való mentesítése.
www.orvostkeresek.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)