A cickafark./ achillea millefolium/
A nők védelmezője, és minden betegség gyógyítója.
Egy növény, amely a nők egészségének védelmezője. Elmondhatjuk róla,
hogy a természet a mi védelmünkre alkotta meg, ezt a csodálatos növényt. A cickafark gyógyító ereje végig kísér minket a serdülőkortól, idős korunkig.
Az egyik legfontosabb gyógynövényünk. De beszéljünk csak rólunk, nőkről, hogy számunkra, szinte nélkülözhetetlen ez a növény. A cickafark nagyon igénytelen, bárhol megterem. Biztosan már mindenki találkozott vele, és el is ment mellette, nem gondolván csodálatos gyógyerejére. 50 cm magasra is megnőhet, virágja kis fehér felfelé álló fészkekből áll össze. A fehér szín néha pirosba színeződik.
Hatóanyaga: csersav, keserű anyag, klór, vas, kén, kálium, magnézium.
Erre a növényre tízen éves korunktól kezdve szükségünk van egészen a klimaxos korunk végéig.
Mire használjuk a teáját: kiváló hatással van a menstruációs görcsök csillapítására, a rendszertelen menzeszre, a klimaxos rossz lelki állapotra és az ebből adódó betegségekre, cisztára, petefészek gyulladásra, miómára, minden női problémára./ a tapasztalatok szerint csodákra képes/
Mire jó még?: fejfájásra, reumatikus fájdalmakra, aranyeres problémákra és
Kiváló vértisztító
A régi füves könyvek szerint a cickafark minden bajok gyógyítója.
Tea készítés: Egy kávéskanál teafüvet 2 dl forrásban lévő vízzel leforrázunk és rövid ideig állni hagyjuk. Ha kihűlt leszűrjük, és kortyolva isszuk. Napi két csésze ajánlott.
A petefészek gyulladás, mióma, ciszta és egyéb női problémákra, készítsünk ülőfürdőt. Nagyon hatásos!!
Fürdő készítés:
10dk tea füvet éjszakára beáztatunk, másnap felforraljuk és a fürdővízbe, öntjük.
Mindenki számára ajánlatos lenne ilyenkor tavasszal egy hathetes ivókúrát tartani, hogy szervezetünk új erőre kapjon, és az esetleges betegségekkel szemben felvegye a harcot. Akinek rossz a vérkeringése, az ne késlekedjen és próbálja ki a teát. A cickafark közvetlenül a csontvelőre hat, és így nagy hatással van vérképzésre.
Forrás: Mária Treben