Egy kellemes tavaszi séta során is kipirul a bőrünk
A rosacea fő tünete az arcon jelentkező bőrpír, ami nyáron a meleg és a napsugarak következtében még intenzívebben jelentkezhet ezért nagyon fontos, hogy mindig kenjük be az arcunkat fényvédőkrémmel, ha a szabadban tartózkodunk. Emellett jó, ha az érzékeny bőrre minél kevesebb terméket használunk, ezzel is csökkentve az esetleges irritáció esélyét. Keressük a fényvédős nappali krémeket, alapozókat, így egyből kettős védelmet biztosíthatunk bőrünknek, egy termékkel. Mivel a rosaceás bőr nagyon érzékeny, ezért ha új terméket próbálunk ki, azt mindig teszteljük egy kis bőrfelületen, a nyakon, vagy a könyökhajlatban. Ha 24 óra múlva sem tapasztalunk égő, viszkető érzést, akkor nagyobb felületen is bátran használhatjuk.
Amikor a kozmetikai kezelés okozza a bajt
Könnyen lehet, hogy az extra érzékeny bőrünk furcsa tünetekkel reagál az egyébként jótékony hatású kozmetikumok egyes összetevőire. Ma már egyre gyakoribbak a különböző bőrallergiák és nemcsak a mesterséges színezékek és adalékanyagok okozhatnak problémát, de sokan allergiásak a kozmetikumok egyéb összetevőkre is, fokozódó bőrpír, viszketés, apró kiütések jelentkezhetnek – magyarázza Peterman Krisztina mesterkozmetikus, a Dermatica szakembere. Az érzékeny bőrűek számára jelenthet megoldást egy kozmetikai újdonság, a plazma fényterápia, mely egyaránt alkalmas a gyulladt bőr kezelésére, az érfalak erősítésére, a bőr regenerálására és a kollagéntermelés serkentésére.
A vastag alapozó sem tünteti el a bőrpírt
Rosaceás bőr esetén sok gyakorlást és tapasztalatot igényel, hogy a megfelelő kozmetikummal tökéletes fedést biztosítsunk, anélkül, hogy maszk-hatást érnénk el. A sminkesek régóta használják már a vörös szín elfedésére a zöldet, ez pattanások, bőrpír, rosacea és az ekcémás tünetek esetében is hatásos fegyver. Válasszunk zöldes árnyalatú, folyékony, hidratáló hatású korrektort és azt jól oszlassuk el a zavaró foltokon. Erre egy, a bőrszínünkhöz közel álló alapozó réteget vigyünk fel, amit az arc többi részén is használunk, majd az egészet áttetsző púderrel fixáljuk. Ha bizonytalanok vagyunk, kozmetikustól kérjünk tanácsot. A smink oktatás során elsajátíthatjuk azokat a praktikákat, amelyek segítségével a bőrhibákat természetes hatást elérve fedhetjük el.
Már minden létező megoldást kipróbáltunk?
A bőrtünetek kialakulásában örökletes tényezők, vagy hormonális változások is szerepet játszhatnak, nők körében jellemzően a menopauza időszakában, 40-50 éves kor között jelentkezik. Az arcon megjelenő tünetek azonban összefügghetnek egyéb gyomor-bélrendszeri betegségekkel, azok gyulladásával is, de a rosacea hátterében vérnyomás ingadozás is állhat. Ahhoz, hogy tartós eredményt érjünk el, nem elég a rosacea tüneteit kezelni, meg kell keresnünk a kiváltó okot is. Egyes kutatások szerint a rosacea kialakulásában a bőratkák is szerepet játszanak: az apró, szabad szemmel nem látható, faggyúmirigyekben élő bőratka is felelős lehet a vörös, foltos, értágulatokkal teli, gyulladt bőrért. A bőratkák ellen a bőrflóra helyreállítását célzó kozmetikai kezelésekkel vehetjük fel a harcot. Ahhoz, hogy megszabaduljunk tőlük, legalább 3-6 hónapos kezelésre van szükség.
Forrás: Dermatica
Fotó: Alisha Vargas/flickr
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)