Az idén sem fogad húsvéti nyulakat a Fővárosi Állat és Növénykert. Javaslatuk, hogy mindenki vegye fontolóra, hogy tudnak-e a családok megfelelő helyet biztosítani az esetleg „megunt” húsvéti nyulak számára, amely nemcsak emberi kötelesség, hanem állatvédelmi törvényben rögzített jogszabályi előírás is.
A legfontosabb, ami úgy gyerekre, mint kiskutyára érvényes:
Legyünk következetesek!
A változások kihívást jelentenek a kiskutyáknak, épp ezért folyamatosan foglalkoznunk kell az új családtaggal, mert ha egyszerűen bezárjuk egy kennelbe, miután elcsendül az első napok lelkesedése, sérülhet a kis állat, s ha később ismét kedvünk támad a kutyázásra, már egy visszahúzódó, félős ebbel találjuk szembe magunkat.
Azok a családok, akiknek nem volt kutyájuk, feltétlen kérjenek szakembertől segítséget.
Téves felfogás, ha úgy tartjuk, hogy a kölyök rakoncátlanul nőjön fel, s ha valaki azt hiszi, fáradtság nélkül engedelmessé nevelhető a kedvence, akkor is, ha fiatalkorában egy sereg rossz tulajdonságot vett fel, nagyot téved.
Nevelni kell a kutyákat! A nevelés fő célja, hogy felébresszük a kiskutyákban szunnyadó hajlamokat és ösztönöket, s állandó gyakorlással fokozzuk megfelelő viselkedését.
Ha ezt tesszük, kialakul egy szoros kötelék, ami kívánatos a kutya gazda kapcsolatban.
Következetesség…
Fontos, hogy a nagy szeretet ne csapjon át olyan fokú rajongásba, amelyet már zaklatásként él meg a kis jövevény. Bárhol legyen a végleges helye, fontos hogy tisztába legyen a kiskutya, hogy a számára kijelölt hely maga a biztonság és nyugalom: soha ne háborgassuk, ha ide elvonul.
Nem baj, ha a kiskutyát egy-két hétig nem visszük ki az utcára, hacsak nem lakásban tartjuk, mert akkor a szobatisztaság elérése érdekében ez gyakran elkerülhetetlen. Az egészséges idegrendszerű kölyök már az első napokban túljut azon a megrázkódtatáson, amelyet az alomtestvérektől és az anyakutyától való elszakadás idézett elő. Erre egy jó tanács: - Hozzunk el az „otthoni” alomból egy rongyot, vagy bármit, ami őrzi az anya, az alomtestvérek illatát. Ezt tegyük a kiskutya mellé, a kijelölt alvó– pihenőhelyére, ettől sokkal nyugodtabb, és hamar megszokja új környezetét. Egy-két hét szoktatás általában elegendő, és ekkor már kivihetjük az utcára, szoktathatjuk más kutyákhoz, emberekhez.
Fontos a közös játék, a családdal való együttlét, amelyeknél viszont mindig szem előtt kell tartani, hogy csak addig játék a játék, ameddig a kiskutya is élvezi.
Célszerű törekedni arra, hogy már kezdettől fogva nyerjük meg a kölyök bizalmát. A nevelés bizalomra épül, ezért sohasem a feltétlen engedelmesség a célja, hanem a gazda és kutya közötti tartós kapcsolat kialakulása és megszilárdítása.
Ha ilyen szellemben irányítjuk a szocializációs folyamatokat, a kölyök fél éves koráig, olyan társra lelünk, aki nemcsak nekünk, hanem a környezetünk számára is kellemes partnerré válik.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)