Az Ohio-i Gyermekkórház által végzett kutatásban 125 gyerek vett részt, mely során a szakértők arra a következtetésre jutottak, hogy a fizikai kontaktus, az érintés és az ölelés igencsak fontos a gyerek agyi fejlődése szempontjából.
Minél többet tartunk ölben egy csecsemőt, és minél többet simogatjuk, annál jobban fejlődik az agya. A koraszülöttek esetében a fizikai kontaktus még fontosabb szerepet játszott a fejlődésben. A mentális és fizikai fejlődésben igen fontos szerepet játszik az érintés, a simogatás, a mindkét szülővel való szoros kapcsolat kialakítása.
Ha lehet, minél többet simogassuk, vegyük fel, és öleljük a kisbabánkat, ezáltal hozzájárulhatunk a személyisége egészséges fejlődéshez, és a biztonságérzet kialakulásához. Ha a gyerek különböző érzékszervi problémákkal, valamilyen születési rendellenességgel küzd, akkor még nagyobb szerepet kap az érintés, simogatás, lazító masszázs, ölelés.
Ismerkedjünk meg az illóolajok, gyógynövények világával, hiszen a kellemes illatok csak fokozzák a fizikai kontaktus hatását. Ezek pedig később felnőttkorban pozitív és biztonságos életérzést fognak felidézni.
A stresszes helyzetekben, ha a gyerek nem kap egy biztonságos ölelést, akkor a szervezet a fizikai fájdalomhoz hasonló ingerekben részesül. Az anya ölelése nélkülözhetetlen az egészséges mentális és fizikai fejlődés érdekében.
Egy tanulmány alapján kimutatták, hogy a hippokampusz (a memória tárolásáért felelős terület) sokkal jobban fejlődik azoknál a gyerekeknél, akiknek elegendő ölelésben volt részük.
Forrás: Filantropikum
Kép: Riala / Pixabay
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)