|
Petróczi KatalinÉletvezetési és párkapcsolati coach, házassági tanácsadó, mediátorElérhetőségeim: Email: boldogan@petroczikatalin.hu Telefon: 20 9394524 Facebook: Petróczi Katalin - A boldog, tartós párkapcsolat tanulható Honlap: petroczikatalin.hu/ |
Kérdezz-felelek
2 éve élek párkapcsolatban, ami már az elején se volt rózsás. 8 hónapja élünk együtt. Ha valami nem tetszik meg szoktam neki mondani hogy figyeljen oda dolgokra otthon. Semmibe se segít otthon. Két munkahelyem van, teljes munkaidős állásom ,és e mellett masszőr vallalkozasomat építem. Ha valami nem teszik és megkérem hogy figyeljen rá oda. Támadásnak veszi és azonnal serteget. E mellett hogy alig van időm pihenni mert állandóan dolgozok ,és otthon is én csinálom meg a dolgokat. Még olyan elvárásai vannak velem szembe hogy segítsek neki a mezőgazdaságban. Amihez nekem se erőm se energiám a fentiekben leírtak miatt. Ha nagy ritkán van egy napom szabad azt kikapcsolodassal szeretném tölteni amire neki nincs igénye. E miatt mivel nem segítettem neki a mezőgazdaságban. Azt mondta nem vagyok jó semmire. Semmibe se segitek. Normális elvarasok ezek, vagy nekem kéne valamin változtatnom? Köszönöm válaszát!
Azt írja, hogy "már az elején se volt rózsás", de nem tudom mit ért ezalatt. Azt gondolom, amikor egy háztartásba költözünk a párunkkal, érdemes már az elején tisztázni, kinek mi a feladata, mire van szüksége, miben tud, vagy nem tud segíteni a másiknak. Ideális esetben nagyjából hasonló leterheltséget vállalnak a társak. Ha ezt nem tették meg, akkor érdemes akár most is leülni és ezt átbeszélni.
Általánosságban azt mondhatom, hogy ha valamiben szeretne segítséget kérni a párjától, érdemes arról beszélni, hogy Önnek mi okoz nehézséget, milyen feladatai vannak, mi az, amiben szüksége lenne segítségre. Ha rögtön felszólítja arra, hogy mire figyeljen oda, azt azért veszi támadásnak, mert ez számára azt jelenti, hogy nincs vele megelégedve. Próbálja kicsit másként fogalmazni, arról beszélni, mi az, ami Önnek nehezére esik, miért és ezután segítséget kérni.
Összességében azt ajánlom, üljenek le, beszéljék át, amiről az elején írtam: kinek mi a feladata, mire van ezen kívül szüksége (pl. pihenés) és ezek után beszéljék meg, hogy ki miben kér a másiktól segítséget, illetve miben tud valóban segíteni.
Remélem tudtam segíteni!