|
Ádám OlgaKépességfejlesztés a sakktáblánA Sakk-Ovi oktatói gárdája egyelőre csak Budapesten és környékén, de remélhetőleg hamarosan kicsit távolabbi településeken is sakkozni tanítja a legfiatalabb (3-8 év közötti) korosztályt. Óvodákban, iskolákban és más helyszíneken szervezünk heti rendszerességgel sakkfoglalkozást. Elérhetőségeim: Telefon: 06-20/544-77-76 E-mail: info@sakkovi.hu Honlap: http://www.sakkovi.hu/ |
Kérdezz-felelek
4 éves kislányom már nagyon ügyesen tud minden sakkszabályt, de mégsem tudunk lejátszani egy partit, úgy tűnik nincs hozzá türelme. Mindig félbehagyja. Pedig hagynám őt nyerni, de nem jutunk el odáig. Mit csináljak, hogy végigjátsszon egy komplett sakkpartit?
Valószínűleg azért hagyja félbe a játszmát, mert még nem érti, nem "veszi fel a fonalat" és így unalmas neki. Ne játsszatok még teljes játszmákat! Játsszatok rövid sakktáblás játékokat, amiket ő is megért. Ezeknek hamar vége, és sok sikerélményt nyújtanak. Miközben játszotok épp olyan gondolkodási képességeket, logikai stukturákat gyakoroltok, amik az "igazi" partiban is hasznára válnak majd. Így ahogy egyre ügyesebb lesz a sakktáblás játékokban, egyszercsak megérik az igazi sakkpartihoz is. Ne erőltesd, de időről időre megpróbálhatjátok újra.
Azt nagyon jól teszed, hogy hagyod nyerni. Nem kell mindig ő nyerjen, de azért az esetek többségében ebben a korban nagyon fontos, hogy meglegyen a sikerélménye.
Sakktáblás játékokra itt találsz egy-két ötletet: sakkmatyi.hu/sakktablasjatekok.php
Vagy gyere el a 3 napos tanfolyamra, és próbáld ki, értsd meg, tanuld meg az összeset! :)
>>> sakkmatyi.hu/modszertan >>>