SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Orvosválasztás

Keviczky Csilla [cikkei] - 2006-05-25
Terhes voltam. Első kisbabámat vártam. Igazi bikaként a biztonságot régi nőgyógyász orvosom választása adta. Jövendőbeli szülőhelyemen ugyan rémisztő volt látni a kórház rideg és régi falait, őskori felszerelését; ijesztő volt tudni, hogy nincs mód az alternatív vajúdás bármely formáját választani és ezzel megkönnyíteni a kicsim érkezését. Engem mégis naivan orvosom sokéves ismeretsége megnyugtatással töltött el.

A szülésem előtt három hónappal még az egyetemi vizsgáimra készültem. Több órát utaznom kellett és féltem, hogy komplikációk lesznek. Szükségesnek éreztem, hogy bármikor felhívhassam az orvosomat. Kérésemet elutasítás követte. Nem kaptam közvetlen telefonszámot. Az indok egyszerű és megdöbbentő volt, neki is szüksége van egy kis magánéletre. Gondolkodni kezdtem, hogy orvost cseréljek, de végül is jobban féltem az új és ismeretlentől, így maradtam és reméltem.

Rosszul tettem. Szülésem gyors és egyszerű volt. A pici babám három óra huszonötperc alatt született meg, de igen kevés segítséggel. Orvosom a pontos és előre egyeztetett időpontban való megjelenésem ellenére sem jelentkezett. Ügyeletes volt, mégsem találták a kórházban. Másfél órás tudatlan állapot után egy röpke pillanatra találkoztam vele, de ezután újra magamra hagyott. Az ügyeletes szülésznő nem törődött velem. Egy mentős kis tanuló fiatalember gyakorlaton volt és várt egy kisfiú születésére, ő volt leginkább hasznomra tanácsaival. Ebben a kiszolgáltatott helyzetben magamra hagyott az orvosom. Nem tudtam mi történik velem, mi következik és hogy vagyunk ketten a babával. Egyedül és kitartóan édesanyám állt az ágyamnál és jelenlétével ő nyugtatgatott.

Megszületett a kicsikém. Nem sírt fel és egy rövidke pillantás után el is vitték tőlem. Alig láttam őt. Hol beszélhetünk itt családbarát kórházról? Csodálkozva és kicsit irigyen nézzem azokat a cikkeket, ahol a pici születés után az anyuka mellkasán megpihen, aztán szopizik és mindketten megnyugszanak és egymásra találnak.
Szerencsére kisfiam néhány órás melegedés után hajnalban már nálam volt és együtt folytattuk napjainkat.


Megpróbáltatásaimnak viszont nem volt vége. Már a haza indulásom előtt nagyon fájt a gátvarrásom. Otthon kétnapos tartózkodásom után kibomlott a varrás egy része és újra ambuláns vizsgálatra az orvosomhoz szaladtam. Négy alkalommal jártam nála. Ő a természetre bízta a gyógyulást, én pedig minden ülő pozícióban a csillagokat láttam a fájdalomtól. Egy nap égő fájdalommá vált a szenvedésem és Édesanyám unszolására unokatestvérem egy orvosához szaladtam. Megdöbbenve vizsgálgatott egy másik kollegájával. A konzultáció eredményeként egy komoly esztétikai plasztikai műtét vár rám. Szó sem volt a természet gyógyító erejéről. Mindez persze csak akkor, ha a babámat már nem fogom szoptatni, hiszen a többnapos kórházi léttel ezt veszélyeztetnénk.

Kedves kismamák! Ezt a cikket okulásul írtam le. Tessék váltani orvost, ha nem bízhatnak meg benne, ha nem kapnak közvetlen telefonszámot, amelyet bármikor bármilyen kérdéssel és kéréssel felhívhatnak....ha egy csöppet is bizonytalanok akár a kórházi ellátásban akár orvosukban keressék meg az igazi embert és az igazi helyet maguknak! A gyermekünk születése a legcsodálatosabb pillanat kell legyen az életünkben.

Fotó:
canonier: Bitte husten

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja