SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan lehet enyhíteni a terhességi hányingert?

Családinet [cikkei] - 2024-05-31
A terhességi hányinger és hányás a várandósság korai szakaszában gyakori probléma, és sok kismamának okoz kellemetlenséget. Fontos megjegyezni, hogy minden terhesség és kismama más, így nem biztos, hogy minden megoldás megfelelő minden esetben.
Hogyan lehet enyhíteni a terhességi hányingert?

A terhességi hányinger enyhítése

A terhességi hányinger és hányás a terhesség korai szakaszában gyakori probléma, és sok kismamának okoz kellemetlenséget. Az alábbi tippek segíthetnek enyhíteni a terhességi hányingert:

  1. Egyél kis mennyiségeket gyakran: Az üres gyomor fokozhatja a terhességi hányingert, ezért célszerű naponta több kis étkezést tartani, és a nap folyamán rendszeresen rágcsálni néhány kekszet, gabonapelyhet vagy más könnyű ételt.

  2. Kerüld az erős illatokat: Az erős illatok, mint például a parfümök, tisztítószerek, súlyosbíthatják a terhességi hányingert. Ha lehetséges, próbálj kerülni olyan helyzeteket, amelyekben erős illatok, szagok vannak.

  3. Igyál elegendő folyadékot: A megfelelő hidratáltság fontos a terhesség alatt. Ha a hányás miatt nehezedre esik a folyadékbevitel, próbálj meg gyakrabban kis mennyiségeket fogyasztani. A jéghideg folyadék kortyonként, esetleg jégkocka szopogatása is segíthet.

  4. Kerüld a zsíros, fűszeres és nehéz ételeket: Ezek az ételek tovább maradnak a gyomorban, és fokozhatják a hányingert. Inkább könnyű, magas rosttartalmú ételeket fogyassz, mint például gyümölcsöt, zöldséget, gabonapelyhet.

  5. Próbáld ki a gyömbért: A gyömbér enyhítheti a terhességi hányingert, mivel természetes gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. Kérj tanácsot az orvosodtól a megfelelő mennyiségű gyömbér fogyasztásával kapcsolatban.

  6. Használj akupresszúrát: Az akupresszúra egy olyan terápia, amely során a test bizonyos pontjaira gyakorolt nyomás segíthet enyhíteni a terhességi hányingert - kérdezd meg róla az orvosod, mielőtt kipróbálnád.

  7. Beszélj az orvosoddal: Ha a hányinger és a hányás nagyon súlyos, akkor az orvosod segíthet abban, hogy olyan gyógyszereket vagy vitaminokat írjon fel, amelyek enyhíthetik a tüneteket.

  8. Próbáld ki az akupunktúrát: Az akupunktúra egy olyan terápia, amely során vékony tűket helyeznek el bizonyos pontokon a testen. Egyes kutatások szerint az akupunktúra segíthet enyhíteni a terhességi hányingert és hányást. Az orvosod véleményét mindenképp kérd ki a kezelés előtt!

  9. Elegendő pihenés: A terhesség során a testnek több pihenésre van szüksége, mint általában. A megfelelő mennyiségű alvás és pihenés segíthet csökkenteni a stresszt és az idegességet, amelyek súlyosbíthatják a terhességi hányingert.
  10. Hagyományos gyógynövények használata: Bizonyos gyógynövények, mint például a menta, a kamilla vagy a citromfű, enyhíthetik a terhességi hányingert. Azonban mindig konzultálj az orvosoddal, mielőtt bármilyen gyógynövény-kiegészítőt alkalmaznál.

  11. Vegyél részt terhességi jóga órákon: A terhességi jóga egy olyan fizikai tevékenység, amely segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást, és enyhítheti a terhességi hányingert és hányást - ha az orvosod is egyetért, próbáld ki!

  12. Aromaterápia: Az aromaterápia olyan illóolajok használatát jelenti, amelyek segíthetnek enyhíteni a terhességi hányingert. A levendula, a citrom és a borsmenta illóolajok hatékonyak lehetnek a terhességi hányinger enyhítésében. Egyes illatok nem ajánlottak a várandósság alatt, ezért mindenképp beszélj a témáról az orvosoddal, mielőtt kipróbálnád.

Ha a terhességi hányinger és hányás nagyon súlyos, vagy ha aggódsz a magzatod egészségéért, mindenképpen beszélj az orvosoddal. Arról is egyeztess vele és kérd ki a véleményét, ha bármilyen hányingerűző praktikát szeretnél kipróbálni, hiszen ő ismeri pontosan az állapotod és a kockázatokat, így ő tudja megállapítani, hogy mi az, amit biztonságosan alkalmazhatsz a várandósságod alatt is.

Végezetül egy kis biztatás: aki várandósan reggeli rosszulléttől, hányingertől vagy hányástól szenved, annál kisebb a magzat elvesztésének a veszélye.


A cikket lektorálta Nagy Edit védőnő szakértőnk:

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

A szerkesztő ajánlja