SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan lehet enyhíteni a terhességi hányingert?

Családinet [cikkei] - 2024-05-31
A terhességi hányinger és hányás a várandósság korai szakaszában gyakori probléma, és sok kismamának okoz kellemetlenséget. Fontos megjegyezni, hogy minden terhesség és kismama más, így nem biztos, hogy minden megoldás megfelelő minden esetben.

A terhességi hányinger enyhítése

A terhességi hányinger és hányás a terhesség korai szakaszában gyakori probléma, és sok kismamának okoz kellemetlenséget. Az alábbi tippek segíthetnek enyhíteni a terhességi hányingert:

  1. Egyél kis mennyiségeket gyakran: Az üres gyomor fokozhatja a terhességi hányingert, ezért célszerű naponta több kis étkezést tartani, és a nap folyamán rendszeresen rágcsálni néhány kekszet, gabonapelyhet vagy más könnyű ételt.

  2. Kerüld az erős illatokat: Az erős illatok, mint például a parfümök, tisztítószerek, súlyosbíthatják a terhességi hányingert. Ha lehetséges, próbálj kerülni olyan helyzeteket, amelyekben erős illatok, szagok vannak.

  3. Igyál elegendő folyadékot: A megfelelő hidratáltság fontos a terhesség alatt. Ha a hányás miatt nehezedre esik a folyadékbevitel, próbálj meg gyakrabban kis mennyiségeket fogyasztani. A jéghideg folyadék kortyonként, esetleg jégkocka szopogatása is segíthet.

  4. Kerüld a zsíros, fűszeres és nehéz ételeket: Ezek az ételek tovább maradnak a gyomorban, és fokozhatják a hányingert. Inkább könnyű, magas rosttartalmú ételeket fogyassz, mint például gyümölcsöt, zöldséget, gabonapelyhet.

  5. Próbáld ki a gyömbért: A gyömbér enyhítheti a terhességi hányingert, mivel természetes gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. Kérj tanácsot az orvosodtól a megfelelő mennyiségű gyömbér fogyasztásával kapcsolatban.

  6. Használj akupresszúrát: Az akupresszúra egy olyan terápia, amely során a test bizonyos pontjaira gyakorolt nyomás segíthet enyhíteni a terhességi hányingert - kérdezd meg róla az orvosod, mielőtt kipróbálnád.

  7. Beszélj az orvosoddal: Ha a hányinger és a hányás nagyon súlyos, akkor az orvosod segíthet abban, hogy olyan gyógyszereket vagy vitaminokat írjon fel, amelyek enyhíthetik a tüneteket.

  8. Próbáld ki az akupunktúrát: Az akupunktúra egy olyan terápia, amely során vékony tűket helyeznek el bizonyos pontokon a testen. Egyes kutatások szerint az akupunktúra segíthet enyhíteni a terhességi hányingert és hányást. Az orvosod véleményét mindenképp kérd ki a kezelés előtt!

  9. Elegendő pihenés: A terhesség során a testnek több pihenésre van szüksége, mint általában. A megfelelő mennyiségű alvás és pihenés segíthet csökkenteni a stresszt és az idegességet, amelyek súlyosbíthatják a terhességi hányingert.
  10. Hagyományos gyógynövények használata: Bizonyos gyógynövények, mint például a menta, a kamilla vagy a citromfű, enyhíthetik a terhességi hányingert. Azonban mindig konzultálj az orvosoddal, mielőtt bármilyen gyógynövény-kiegészítőt alkalmaznál.

  11. Vegyél részt terhességi jóga órákon: A terhességi jóga egy olyan fizikai tevékenység, amely segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást, és enyhítheti a terhességi hányingert és hányást - ha az orvosod is egyetért, próbáld ki!

  12. Aromaterápia: Az aromaterápia olyan illóolajok használatát jelenti, amelyek segíthetnek enyhíteni a terhességi hányingert. A levendula, a citrom és a borsmenta illóolajok hatékonyak lehetnek a terhességi hányinger enyhítésében. Egyes illatok nem ajánlottak a várandósság alatt, ezért mindenképp beszélj a témáról az orvosoddal, mielőtt kipróbálnád.

Ha a terhességi hányinger és hányás nagyon súlyos, vagy ha aggódsz a magzatod egészségéért, mindenképpen beszélj az orvosoddal. Arról is egyeztess vele és kérd ki a véleményét, ha bármilyen hányingerűző praktikát szeretnél kipróbálni, hiszen ő ismeri pontosan az állapotod és a kockázatokat, így ő tudja megállapítani, hogy mi az, amit biztonságosan alkalmazhatsz a várandósságod alatt is.

Végezetül egy kis biztatás: aki várandósan reggeli rosszulléttől, hányingertől vagy hányástól szenved, annál kisebb a magzat elvesztésének a veszélye.


A cikket lektorálta Nagy Edit védőnő szakértőnk:

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja