SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 ok, amiért nyáron a legjobb terhesnek lenni

Tóth Nikolett [cikkei] - 2022-07-06
Bár azt gondolhatnánk, hogy a nagy melegben a legmegterhelőbb a várandósság, hiszen nem tudunk aludni, izzadunk és még a lábaink is be vannak dagadva. Mégis számtalan jó oldala van annak, ha valaki nyáron várja a kisbabáját.

7 ok, amiért nyáron a legjobb várandósnak lenni

1. Feldagadt lábak szabadsága

A feldagadt lábak valóban nagyon zavaróak tudnak lenni nyáron, de mégis szerencsésebb, ha ilyenkor dagadnak be, nem pedig télen. Hiszen nyáron sétálhatunk mezítláb, hordhatunk kényelmes papucsot vagy szandált is. A lábdagadás csökkentésében segíthet a megfelelő folyadékfogyasztás és a rendszeres mozgás is, ami állhat sétából vagy egy pár lábgyakorlatból. Érdemes felpolcolni is, ha nagyon elnehezülnek. Figyelni kell arra is, hogy a duzzanat hol és milyen mértékben keletkezik, ha az egyik lábunk sokkal nagyobbra duzzad, mint a másik, akkor mindenképp forduljunk orvoshoz!


2. Nyári ruhatár

Nyáron nem kell annyit bajlódnunk az öltözködéssel nagy hassal, ráadásul lehetünk kényelmes, szellős ruhákban is, amiket még bátran hordhatunk majd szülés után is. Nem utolsó szempont az sem, hogy nem kell rengeteg pénzt költenünk kismamakabátokra vagy pulóverekre. 


3. Ilyenkor a legkönnyebb egészségesen étkezni

Nyáron élvezhetjük az ízletes idénygyümölcsöket és zöldségeket: gondoljunk csak a dinnyére, barackra, málnára, cseresznyére, áfonyára vagy nektarinra - a zöldségekről nem is beszélve. Szakértők szerint a rostokban, vasban, C- és D-vitaminban gazdag étrend rendkívül fontos terhesség alatt. 


4. Nyári fürdőzés

A nagy hőségben megkönnyebbülést nyújt egy kis strandolás, mártózás a medencében vagy a Balatonban. Aki úgy érzi, a kismama úszást is kipróbálhatja, nagyon egészséges. Az úszás leveszi a nyomást az ízületekről és az ínszalagokról, amelyek a terhesség alatt lazábbak. 

Olvasd el ezt is: Úszás várandósan


5. Irány a szabad!

Nemcsak a vízben jó mozogni nyáron: egy kis szabadtéri kikapcsolódás is csodákra képes. Nemcsak fizikailag, de lelkileg is feltöltheti a kismamát egy kiadós séta. Ha pedig a baba nyáron születik, akkor szülés után hamarabb kimozdulhatunk vele hosszabb sétákra, mint a télen született babákkal. 


6. Önbizalom

A kismamák bátran hordhatnak bikinit nyáron, büszkén mutatva a pocakjukat. Arra érdemes odafigyelni, hogy a pocakot semmiképp ne tegyük ki tűző napnak és kerüljük a napozást, napon tartózkodást 11 és délután 4 óra között. Emellett pedig a fényvédelemről is gondoskodjunk. 


7. Nyári szülinapozás

A nyári születésnapi zsúrok a legjobbak! Ezért is olyan szerencsés, ha nyáron születik a babád, így a leendő szülinapjain majd lehet piknikezni, grillezni, társasozni a szabadban. 

Indexkép: Boris Gonzalez képe a Pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja