SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így éld túl a terhesség utolsó heteit

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-10-03
Az utolsó hónap valahogy soha nem akar véget érni. Olyan közel van már az idő, amikor a kezünkben lesz a kisbaba, közben egyre kevésbé tudunk megszabadulni a szülést övező szorongásainktól, és a fizikai tünetek is napról-napra súlyosbodnak. Mit tehetünk, hogy ép ésszel bírjuk ki a várandósság kilencedik hónapját?

Vannak nők, akik menetrendszerűen a 38. hét környékén adnak életet a babájuknak. Irigyelhetjük őket: nem tudják, milyen gyötrelmekből maradnak ki azzal, hogy megspórolnak maguknak két hét terhességet.

A várandósság utolsó hónapja azoknak sem egy leányálom, akik egyébként könnyedén vették az akadályokat. Aludni szinte lehetetlen, mert a kismama óránként felkel meglátogatni a vécét; állandó társunk lesz a gyomorégés, szerencsétlenebb esetben pedig még a székrekedés is; nehéz mozogni, állni; mindeközben pedig ott az egyre növekvő türelmetlenség: mikor láthatom már meg végre a kisbabámat?

A következő ötletek segíthetnek abban, hogy kicsit eltereld a gondolataidat a közelgő szülésről, és akár a kellemetlen fizikai tüneteket is enyhítheted valamennyire:


1. Alkoss!

Ha kreatív típus vagy, használd ki ezt a pár nyugodtabb hetet, és alkoss valami szépet! Dekoráld ki a gyerekszoba falát, horgolj kiscipőt, vagy csak fess, rajzolj valamilyen kellemes zenei aláfestéssel.

Festés

Kép: Anna Kraynova / shutterstock


2. Menj el a szépségszalonba!

Még most intézd el a fodrászt, kozmetikust, körmöst, vagy akár bejelentkezhetsz terhesmasszázsra is. A következő hetekben sem időd, sem igényed nem lesz már az ilyesmire.

Fodrász

Kép: Krysja / shutterstock


3. Rendezz csajos délutánt!

Szintén egy olyan program, amire ezután egy darabig biztos, hogy nem lesz lehetőséged. Ülj be a barátnőiddel még utoljára nyugodtan egy kávéra, nevessetek, beszélgessetek, de arra kérd meg őket, hogy lehetőleg ne szórakoztassanak mindenféle horrorszülés történeteivel.

Barátnők

Kép: G-Stock Studio / shutterstock


4. Sétálj!

Egy könnyű séta megnyugtat, kikapcsol és az emésztésnek is jót tesz.

Séta

Kép: Niguella / shutterstock


5. Vásárolj valamit magadnak!

Ne a babának! Magadnak. Egy új ruhát vagy egy szelet tortát, mindegy - a lényeg, hogy kivételesen ne a gyerekkel legyen kapcsolatos.

Vásárlás

Kép: Syda Productions / shutterstock


6. Aludj!

Az éjszakai nyugodt alvás valószínűleg már csak vágyálom egy ideje – és ez még sokáig így marad –, viszont ha teheted, nappal lelkiismeret furdalás nélkül dőlj le. Ha van otthon már egy kisgyereked, az ő délutáni alvásidejét használhatod ki pihenésre.

Alvás

Kép: Syda Productions / shutterstock
 

Kapcsolódó cikkeink:

Indexkép: Nicoleta Ionescu / shutterstock

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja