SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Sok múlik a kismamavitaminon

Családinet [cikkei] - 2014-01-24
 [X]

A várandósság a nők életében a legboldogabb időszak, de nem csak boldog, hanem aggódással teli is, hiszen egészséges csecsemőre vágynak, s ezért mindent meg is tesznek. Ebben segíthet egy komplex kismamavitamin, az Ovant-Baba, amely a szervezet vitamin és ásványi anyag ellátásán túl, tudományos információk alapján fokozottan védi a magzat és a kismama egészségét, a terhesség normál időbeli lefolyását.

Több millió várandós nőnek az Egyesült Államok szülészeti klinikáin összegyűlt vizsgálati eredménye rámutatott arra, hogy egyes vitaminok és nyomelemek a szokásosnál fokozottabb bevitele kedvezőnek bizonyul a meddőség, a koraszülések gyakoriságával szemben, csökkentheti a preeclampsia és a hipotireózis okozta problémák előfordulási gyakoriságát. Kedvezö hatás mutatkozott az újszülöttek veleszületett betegségeinek (szív, vese, immunrendszer, retardációk, stb.) visszaszorításában is.

A D-vitamin mennyisége
Újdonság, hogy fokozottabb mennyiségű D3-vitamin (400NE helyett 1000NE/nap) került az Ovant-Babába, mivel a szülészeti klinikai eredmények szerint ennyi jól kimutathatóan védi a terhességet, csökkenti a koraszülés és vetélés veszélyét, valamint a magzat bizonyos veleszületett betegségeinek rizikóját.

Szelén- és jódhiány korrigálása
Ez különösen Magyarországon fontos kérdés, mert a hazai termőföldek és táplálékok szeléntartalma rendkívül alacsony. A Magyarországon forgalmazott terhesvitaminok ezt nem veszik figyelembe, pedig fontos a napi szelén mennyisége, ugyanis magasabb dózissal (Ovant-Baba: 137mcg)  a vetélések visszaszorítása mellett a kismama egészségét is elősegíti, csökkenti a terhesség alatti és utáni depresszió bekövetkezését. Statisztikák szerint Magyarországon a várandós nők 57%-át érinti a szelénhiány mellett a jódhiány is, miáltal pajzsmirígy problémák fordulnak elő. Mindkét nyomelem a legtöbb hazai terhesvitaminból sajnálatosan hiányzik vagy minimális mennyiségű.
 
Miért kell a K2-vitamin és a DHA?
Új tudományos javaslat a K2-vitamin (a K1 csak a rosszul felszívódó elővitaminja) napi bevitele a magzat, majd az újszülött csontépüléséhez és a kismama csontrendszerének megóvására fontos.
Az omega-3 zsírsavak (DHA és EPA) bevitele pedig elősegíti a magzat szemének, retinájának és agyának, idegrendszerének minél teljesebb kiépülését, tekintettel arra, hogy a DHA ezek meghatározó építő komponense. Nagyszámú tapasztalat szerint az omega-3 zsírsav szisztematikus bevitele a kismamavitaminban azt eredményezte, hogy a babák hamarabb kommunikáltak és később a gyerekek könnyebben tanultak.

További információk:
http://pharmafort.com/hu/termekek/ovant-baba/

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja