SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Visszerek terhesség alatt

Családinet [cikkei] - 2013-06-03
Sok esetben az alsó végtagi visszeres tágulatok terhességben alakulnak ki. Jó hír, hogy ezek egy része szülést követően elmúlik. A megváltozott hormonháztartás, megnövekedett vérmennyiség, nyomás alá kerülő hasi véna jelentette visszér kockázat kiemelt figyelmet igényel, ha meg szeretné őrizni lábai szépségét, egészségét.

Leggyakrabban az alsó végtagokon alakulnak ki kanyargós, kidudorodó kékes-lilás színű visszér tágulatok. A nők 25%, egyes felmérések szerint 50%-át,a férfiak 10%-át érintik vázolja a helyzetet dr. Sepa György a Trombózisközpont érsebésze. A visszerek sokszor tünetmentesek, mindössze esztétikailag zavaróak. Ha panaszokat okoznak, akkor azok a fájdalom, feszülés érzés, fáradt-nehéz láb. A tünetek estére fokozódnak, különösen egész napos állás vagy ülést követően. A kanyargós visszerekben a véráramlása lassul, könnyen betrombotizál. Ilyenkor gyulladás alakul ki, a bőr vörössé, meleggé válik, kisebesedhet.

A nők egy részénél a visszér-tágulatok terhesség során alakulnak ki, vagy rosszabbodnak a már meglévők. Ennek háttere, hogy a magzat növekedésével nyomás alá kerül a hasi nagy véna, ezzel emelkedik a nyomás a láb vénáiban, feszítve azok falát. A helyzetet súlyosbítja, hogy a terhességben a magasabb progeszteron szint hatására fellazulnak a kötőszövetek, ezzel gyengül a vénák falának tartása.

Nagyobb a visszér-tágulat kialakulásának esélye, ha a szülők, nagyszülők is visszérbetegek. A genetika mellett hajlamosító tényező az elhízás, túlsúly, ikerterhesség, tartós állással illetve üléssel járó munka.

Mit tehet terhességben a visszér-tágulat megelőzéséért?

  • Végezzen rendszeres - óránként - lábtornát!
  • Tartsa testsúlyát az egészséges tartományban!
  • Pihentesse lábait felemelve - ülésnél fektesse zsámolyra, fekvésnél kispárnára!
  • Ne üljön vagy álljon tartósan!
  • Aludjon a bal oldalán! - a nagy hasi véna a jobb oldalon halad, így bal oldalon fekvésnél kevésbé nyomja a magzat
  • Viseljen kompressziós harisnyát! - segíti a vénák falának tartását, a vér áramlását
  • Szedjen vénafal erősítő étrendkiegészítőket!

A tanácsok betartása különösen nyáron fontos, amikor a meleg még tovább rontja a vénás keringést, előhozza a visszereket - figyelmeztet a nyár közeledtére dr. Sepa György a Trombózisközpont érsebésze.

Jelentős panaszokat okozó, szülést követően is fennmaradó visszerek esetében szakorvosi kezelés válhat szükségessé szklerotizáló injekcióval, hagyományos műtéttel, lézerrel vagy a legmodernebbnek mondott rádiófrekvenciával.

http://www.tromboziskozpont.hu

Kép: imagerymajestic, freedigitalphotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja