SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan dolgozzuk fel magunkban a koraszülést?

Dr. Eszlári Péter [cikkei] - 2011-12-27
A koraszüléshez rengeteg érzés kötődik; ijedség, félelem, szomorúság, remény, fájdalom, bűntudat és még akár harag is. De közben végig szeretetet és örömöt is érzel. Sajnos azonban a pozitív érzéseket, hamar beárnyékolják a negatívak. Sokan hullámvasútként írtak tapasztalataikról. De a hullámvasútnak is van vége, viszont a szeretetnek és az örömnek nincs.
Hogyan dolgozzuk fel magunkban a koraszülést?

Pár hasznos tanács:

  • Szánj időt a dolgok átgondolására.
  • Kérj segítséget.
  • Tölts időt a babáddal.
  • Engedd meg másoknak, hogy foglalkozzanak a babával, amíg te magaddal törődhetsz.
  • Keress vigaszt a családtagokban.
  • Készíts naplót, csinálj képeket és írd le, hogyan fejlődik a babád.
  • Keress valakit, akivel beszélhetsz és hasonló tapasztalatai vannak.

Hasznos tanácsok családtagoknak és közeli barátoknak

Családtagként vagy közeli barátként, rájöhetsz, hogy nem csak a saját érzéseiddel kell megbirkóznod, hanem az anya és az apa érzéseivel is foglalkoznod kell.  Meglehetősen nehéz tudni, hogy mit kell tenni ilyen helyzetekben - adunk pár jótanácsot erre az időszakra.

  • Ajánld föl a segítségedet! - Kérdezd meg, hogy segíthetsz-e az egyszerű hétköznapi dolgokban, mint például elmenni a boltba, megetetni a háziállatokat vagy elintézni egyéb kis feladatokat.
     
  • Látogass - Szánj rá időt, hogy meglátogasd a szülőket, és akár vigyázz a babára, hogy a szülők egy kicsit kikapcsolódhassanak.
     
  • Figyelj - Időnként nincsenek szavak az érzésekre, és egyszerűen csak figyelni a szülőkre is nagyon hasznos lehet.
     
  • Vigyél ajándékot - Az ajándékok mindig felvidítják az embert.

Fotó:  Pawel Loj: daffodil

Dr. Eszlári Péter


Dr. Eszlári Péter
Szülész-nőgyógyász

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.

A szerkesztő ajánlja