SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sportolhat az ikreket váró kismama?

Családinet [cikkei] - 2011-08-05
Azt mondták, ha ikreid lesznek, híznod kell, többet kell enned és fokozottabb terhességi tüneteid lesznek. Hogyan befolyásolja ez a megszokott edzéstervedet? Ki kell próbálnod, hogy mi a legjobb neked és a babáidnak.

Tornázni biztonságos?

A válasz igen bonyolult. Az egy babát váró nőknek napi 30 perc tornát ajánlanak. Azonban az American Collage of Obstetricians and Gynecolists (ACOG) azt javasolja az ikerterhes nőknek, hogy tartózkodjanak az aerobik tornáktól, mert az növeli a problémák valószínűségét. Célszerű megbeszélni egy orvossal a lehetőségeidet. Ha rendszeresen mozogtál a terhesség előtt, akkor valószínűleg az orvos azt javasolja majd, hogy folytasd az aktív életmódot, ameddig ő azt biztonságosnak tartja.

Milyen mozgásokat végezhetsz?

Amikor megkapod az engedélyt az orvosodtól, elkezdhetsz (folytathatsz) valamilyen testmozgást. Ha korábban sétáltál, akkor jó eséllyel várandósan is fogsz tudni, a terhesség első felében biztosan. A nem túl megterhelő sportokat javasolják inkább, mivel ezek kevésbé veszélyesek. Ilyenek például az úszás, szobabiciklizés és a karerősítés, valamint a jóga és a Kegel-gyakorlatok.

Mik a jelei annak, hogy abba kell hagyni a tornát?

  • Összehúzódásokat érzel
  • Kismedencei nyomást érzel
  • Ha vérzést tapasztalsz
  • Szédülsz
  • Ha bedagad a lábad

Az egész terhesség ideje alatt tartsd a kapcsolatot az orvosoddal!

Mikor kell csökkenteni, esetleg abbahagyni a tornát?

Ameddig jól érzed magad és élvezed, addig a legtöbb orvos azt javasolja, hogy folytasd, ameddig te jónak látod. Az orvos általában a 20. hét körül szokta javasolni a torna abbahagyását. Természetesen, ha megbetegszel vagy valamilyen oknál fogva ágyba kényszerülsz, akkor ez hamarabb bekövetkezhet. A legfontosabb, hogy mindig beszéld meg az orvosoddal a teendőidet!

Fotó:
helmutli: Glück 

Testedzés, mozgás kismamaként

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja