SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lótusz szülés (Lotus birth)

Kenessey Alexandra [cikkei] - 2011-03-08
Eddig azt hitted, vízben szülni különleges? Akkor mit szólsz ehhez?

Hallottatok már a lótusz szülésről? Nem, nem tévedés, nem a lótusz-ülésről van szó, hanem a lótusz szülésről.

A lótusz szülés lényege, hogy a köldökzsinórt nem vágják el a szülés után, így a baba a méhlepénnyel kapcsolatban marad a zsinór természetes elszáradásáig. Ez kb. 2-10 napot jelent.
 
lotusz_szules
 
Kép 1: Ezen a képen az édesapa, az újszülött nővére és az otthonszülést segítő szülésznő látható, amint rozmaringot szórnak a méhlepényre.
 
Állítólag ez a fajta szülési mód egyfajta átmenetet jelent a baba számára a méh és a való világ között. A méhlepényt és a köldökzsinórt megmossák, megtörölgetik, majd szárított rozmaringgal (mások sóval és szárított levendulával) tartósítás és kiszáradás céljából beszórják. A rozmaring antibakteriális, gombaölő és tartósítószer hatású, egyúttal kellemes illata van. A 3-4. napon jelentkező ammónia szagát egy kis levendulaolajjal szokták semlegesíteni. Az el nem vágott köldökzsinór, amíg a méhlepény lüktetése meg nem szűnik, a normális szüléshez képest 30-50%-kal több vért juttat a babába a méhlepényből. Fizikailag a méhlepény munkája a szülést követő néhány órán belül befejeződik, de az energiaáramlás folytatódik, amíg a baba készen nem áll a leválásra.
 
lotusz_szules2

Kép 2: A csecsemő békésen alszik, miközben köldökzsinórja végén még mindig ott van a méhlepény.
 
A Sacred Birthing szerzője, Sunni Karl szerint, a baba és a méhlepény közös auramezőben élnek. Amikor a köldökzsinórt elvágják a születéskor és a méhlepényt eltávolítják, hirtelen az aura fele is eltűnik. Ennek a fél energiamezőnek a pótlása a babának hatalmas erőfeszítést jelent, még egy teljesen egészséges babának is. Azoknak a babáknak viszont, akiknek valamiért traumás születésük volt, vagy az egészségük nem tökéletes, extra energiára van szükségük a helyreállításhoz és a folyamat hosszabb ideig is tart. A köldökzsinór megtartása egyúttal az energiamező háborítatlanságát is jelenti, illetve védi a baba immunrendszerért.
 
lotusz_szules3
 
Kép 3: Ez a kép rögtön azután készült, amikor a köldökzsinór levált a babáról. A képen az is látható, hogy a méhlepény egy bambusz párologtatóba van belehelyezve, ahol a levegő jobban át tudta járni a méhlepényt alul-felül és a kiszáradás gyorsabban ment végbe.
 
A legtöbb esetben azok a babák, akik így születtek, a köldökzsinór leválásáig nincsenek  feleslegesen mozgatva, vagyis felkapkodva, inkább csak egyik oldalról a másikra forgatják őket. Bár a bőrkontaktus nem tűnik annyira fontosnak ebben az állapotban, általában mégis az anya csak rövid időre hagyja magára a babát, akkor, ha muszáj (wc, fürdés, stb).
 
A lótusz szülés előnyének mondják, hogy az így elválasztott gyerekek nagyon nyugodtak, békések, kiegyensúlyozottak. Természetesen ez a szülési, illetve inkább úgy kell fogalmaznom születési mód az otthonszülések között fordul elő, ahol sokkal egyszerűbb az egész folyamatot megvalósítani.
 
Szerintem ha valaki ilyesmit csinálna Magyarországon, akkor a gyermek veszélyeztetése indokával rögtön büntetőeljárást indítanának a szülők ellen…
 
Nektek mi a véleményetek?

A
2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.
Indexkép: www.foter.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja