SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lótusz szülés (Lotus birth)

Kenessey Alexandra [cikkei] - 2011-03-08
Eddig azt hitted, vízben szülni különleges? Akkor mit szólsz ehhez?
Lótusz szülés (Lotus birth)

Hallottatok már a lótusz szülésről? Nem, nem tévedés, nem a lótusz-ülésről van szó, hanem a lótusz szülésről.

A lótusz szülés lényege, hogy a köldökzsinórt nem vágják el a szülés után, így a baba a méhlepénnyel kapcsolatban marad a zsinór természetes elszáradásáig. Ez kb. 2-10 napot jelent.
 
lotusz_szules
 
Kép 1: Ezen a képen az édesapa, az újszülött nővére és az otthonszülést segítő szülésznő látható, amint rozmaringot szórnak a méhlepényre.
 
Állítólag ez a fajta szülési mód egyfajta átmenetet jelent a baba számára a méh és a való világ között. A méhlepényt és a köldökzsinórt megmossák, megtörölgetik, majd szárított rozmaringgal (mások sóval és szárított levendulával) tartósítás és kiszáradás céljából beszórják. A rozmaring antibakteriális, gombaölő és tartósítószer hatású, egyúttal kellemes illata van. A 3-4. napon jelentkező ammónia szagát egy kis levendulaolajjal szokták semlegesíteni. Az el nem vágott köldökzsinór, amíg a méhlepény lüktetése meg nem szűnik, a normális szüléshez képest 30-50%-kal több vért juttat a babába a méhlepényből. Fizikailag a méhlepény munkája a szülést követő néhány órán belül befejeződik, de az energiaáramlás folytatódik, amíg a baba készen nem áll a leválásra.
 
lotusz_szules2

Kép 2: A csecsemő békésen alszik, miközben köldökzsinórja végén még mindig ott van a méhlepény.
 
A Sacred Birthing szerzője, Sunni Karl szerint, a baba és a méhlepény közös auramezőben élnek. Amikor a köldökzsinórt elvágják a születéskor és a méhlepényt eltávolítják, hirtelen az aura fele is eltűnik. Ennek a fél energiamezőnek a pótlása a babának hatalmas erőfeszítést jelent, még egy teljesen egészséges babának is. Azoknak a babáknak viszont, akiknek valamiért traumás születésük volt, vagy az egészségük nem tökéletes, extra energiára van szükségük a helyreállításhoz és a folyamat hosszabb ideig is tart. A köldökzsinór megtartása egyúttal az energiamező háborítatlanságát is jelenti, illetve védi a baba immunrendszerért.
 
lotusz_szules3
 
Kép 3: Ez a kép rögtön azután készült, amikor a köldökzsinór levált a babáról. A képen az is látható, hogy a méhlepény egy bambusz párologtatóba van belehelyezve, ahol a levegő jobban át tudta járni a méhlepényt alul-felül és a kiszáradás gyorsabban ment végbe.
 
A legtöbb esetben azok a babák, akik így születtek, a köldökzsinór leválásáig nincsenek  feleslegesen mozgatva, vagyis felkapkodva, inkább csak egyik oldalról a másikra forgatják őket. Bár a bőrkontaktus nem tűnik annyira fontosnak ebben az állapotban, általában mégis az anya csak rövid időre hagyja magára a babát, akkor, ha muszáj (wc, fürdés, stb).
 
A lótusz szülés előnyének mondják, hogy az így elválasztott gyerekek nagyon nyugodtak, békések, kiegyensúlyozottak. Természetesen ez a szülési, illetve inkább úgy kell fogalmaznom születési mód az otthonszülések között fordul elő, ahol sokkal egyszerűbb az egész folyamatot megvalósítani.
 
Szerintem ha valaki ilyesmit csinálna Magyarországon, akkor a gyermek veszélyeztetése indokával rögtön büntetőeljárást indítanának a szülők ellen…
 
Nektek mi a véleményetek?

A
2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.
Indexkép: www.foter.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja