Lótusz szülés (Lotus birth)
Kenessey Alexandra [cikkei] - 2011-03-08
Eddig azt hitted, vízben szülni különleges? Akkor mit szólsz ehhez?
Hallottatok már a lótusz szülésről? Nem, nem tévedés, nem a lótusz-ülésről van szó, hanem a lótusz szülésről.
A lótusz szülés lényege, hogy a köldökzsinórt nem vágják el a szülés után, így a baba a méhlepénnyel kapcsolatban marad a zsinór természetes elszáradásáig. Ez kb. 2-10 napot jelent.
Kép 1: Ezen a képen az édesapa, az újszülött nővére és az otthonszülést segítő szülésznő látható, amint rozmaringot szórnak a méhlepényre.
Állítólag ez a fajta szülési mód egyfajta átmenetet jelent a baba számára a méh és a való világ között. A méhlepényt és a köldökzsinórt megmossák, megtörölgetik, majd szárított rozmaringgal (mások sóval és szárított levendulával) tartósítás és kiszáradás céljából beszórják. A rozmaring antibakteriális, gombaölő és tartósítószer hatású, egyúttal kellemes illata van. A 3-4. napon jelentkező ammónia szagát egy kis levendulaolajjal szokták semlegesíteni. Az el nem vágott köldökzsinór, amíg a méhlepény lüktetése meg nem szűnik, a normális szüléshez képest 30-50%-kal több vért juttat a babába a méhlepényből. Fizikailag a méhlepény munkája a szülést követő néhány órán belül befejeződik, de az energiaáramlás folytatódik, amíg a baba készen nem áll a leválásra.
Kép 2: A csecsemő békésen alszik, miközben köldökzsinórja végén még mindig ott van a méhlepény.
A Sacred Birthing szerzője, Sunni Karl szerint, a baba és a méhlepény közös auramezőben élnek. Amikor a köldökzsinórt elvágják a születéskor és a méhlepényt eltávolítják, hirtelen az aura fele is eltűnik. Ennek a fél energiamezőnek a pótlása a babának hatalmas erőfeszítést jelent, még egy teljesen egészséges babának is. Azoknak a babáknak viszont, akiknek valamiért traumás születésük volt, vagy az egészségük nem tökéletes, extra energiára van szükségük a helyreállításhoz és a folyamat hosszabb ideig is tart. A köldökzsinór megtartása egyúttal az energiamező háborítatlanságát is jelenti, illetve védi a baba immunrendszerért.
Kép 3: Ez a kép rögtön azután készült, amikor a köldökzsinór levált a babáról. A képen az is látható, hogy a méhlepény egy bambusz párologtatóba van belehelyezve, ahol a levegő jobban át tudta járni a méhlepényt alul-felül és a kiszáradás gyorsabban ment végbe.
A legtöbb esetben azok a babák, akik így születtek, a köldökzsinór leválásáig nincsenek feleslegesen mozgatva, vagyis felkapkodva, inkább csak egyik oldalról a másikra forgatják őket. Bár a bőrkontaktus nem tűnik annyira fontosnak ebben az állapotban, általában mégis az anya csak rövid időre hagyja magára a babát, akkor, ha muszáj (wc, fürdés, stb).
A lótusz szülés előnyének mondják, hogy az így elválasztott gyerekek nagyon nyugodtak, békések, kiegyensúlyozottak. Természetesen ez a szülési, illetve inkább úgy kell fogalmaznom születési mód az otthonszülések között fordul elő, ahol sokkal egyszerűbb az egész folyamatot megvalósítani.
Szerintem ha valaki ilyesmit csinálna Magyarországon, akkor a gyermek veszélyeztetése indokával rögtön büntetőeljárást indítanának a szülők ellen…
Nektek mi a véleményetek?
A 2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.
A 2011. februári cikkíró pályázatra beküldött írás.
Indexkép: www.foter.com
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: