SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ne egyél két ember helyett!

Gombos Beáta [cikkei] - 2009-01-07
10 tipp a terhesség ideje alatti étkezéshez!
Gömbölyű és boldog - a terhesség alatt büszkén mutogathatjuk nagy hasunkat. Azonban, hogy a 9 hónap után megint belepasszoljunk a farmerünkbe... most írunk néhány tippről, mely segíthet megfékezni a farkaséhséget.

Ne aggódj, nem azt mondjuk, hogy a szexi külsőért áldozd fel a babád egészségét. Dehogyis, csak arról van szó, hogy tudatos étkezéssel és a rendszerességgel befolyásolhatod, hogy mennyi plusz kilót szedsz fel. A 9 hónap alatt persze extra dolgokat is megengedhetsz végre magadnak!

Az első jó hír: nem kell, hogy két ember helyett egyél. A terhesség első hányadában a szervezet csak 100, a 2. hányadában 300 és csak a legutolsó hányadban kíván 400 kalóriával többet. Nem kétszer annyit kell enni, hanem duplán felelősséget vállalva!

1. A kolbászféléket (különösen a nagyon nehéz bécsi kolbászt) kerüljük el, ha lehet, mert ezek zsírtartalma rakódik le a leggyorsabban a csípőnkön. Inkább válassz sovány pulyka- csirkehúst vagy egyéb finom sonkaféléket!

2. A tejtermékek választásánál ügyelj mindig a zsírtartalmukra (1,5 % zsírtartalom ideális, a sajtoknál maximum 40% lenne tanácsos) és tejszín helyett inkább valamilyen krémesítő kiegészítőt használjunk.

3. A zöldségeket elkészítheted zsírszegényen és kímélő módon egy kis folyadékon vagy alufóliába csavarva A wokban párolt zöldségek szintén sokkal zsírszegényebbek, mint a sült társaik.

4. A sütéshez és főzéshez használjunk inkább növényi zsírokat, mint a napraforgó-, repce- vagy a szójaolaj. A vajtól inkább tartózkodjunk.


5.Többször együnk naponta, hogy az anyagcserét mozgásban tartsuk és a vércukorszint is mindig megfelelő szinten maradjon. Ez megelőzi a farkaséhséget is.

6. A menzán válaszd inkább a köreteket, vagyis a burgonyát, rizst, zöldséget és kevesebb húst. A saláták öntetében is rengeteg kalória lehet, inkább locsoljuk meg egy kis olívaolajjal és ecettel!

7. Főzz előre kicsit többet! A krumpli- vagy a tökfőzelék vagy leves nagyon alkalmas arra, hogy nagy mennyiségben készítsük el. Igazi alternatíva egy fárasztó nap után a tészta és a pizza helyett!

8. A teljes kiőrlésű termékek mindenképpen csak nyerők lehetnek a terhesség alatt! Müzli, kenyér, tészta- válaszd a ballasztanyagban szegény variánst!

9. Igyál sokat! A gyömbértea pl. segít émelygés és erős étvágy ellen!

10. És a legfontosabb: engedj a csokoládé csábításának! Néha egy kis jutalomfalat után még könnyebb a tudatos táplálkozás szabályait betartani!

Forrás: www.ma.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja