SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhesség hétről hétre - 6. hét

Dr. Sápy Tamás [cikkei] - 2009-11-27
Terhesség hétről hétre: hatodik hét. Hogyan fejlődik a kisbabám? Hogyan változik a testem? Hogyan változik az életem?

Válaszd ki azt a terhességi hetet, ami érdekel: 

12345678910111213
1415161718192021222324252627
28293031323334353637383940


 

Magzat fejlődése

Terhesség hétről hétre - 6. hét

Egy gyönyörű új hang lép be a világba terhességed hatodik hetén: a kisbabád szívdobbanásainak hangja. Bár még túl halkan szól ahhoz, hogy egy orvosi sztetoszkópon hallhassuk, de az ultrahangos felvételen jól kivehető az a pulzáló kis pont a még átlátszó magzatod testében. Mostantól a születéséig a kicsi szíve kb. 150-et üt egy perc alatt, kétszer annyit, mint egy felnőtt szív. Az embrió többi része is keményen dolgozik, megduplázza vagy akár triplázza a méretét ezen a héten, kb. 6 milliméter nagyságú.
 



Testem változásai

Terhesség hétről hétre - 6. hét

Van egy jó hírem és egy rossz hírem erre a hétre. A jó hír az, hogy a tested rengeteg progeszteront termel. Ez a hormon akadályozza meg a méhösszehúzódásokat, építi ki a sűrű érhálózatot a méh falában, biztonságos fészket készítve a kicsinyed számára.
A rossz hír az az, hogy ezzel egy időben az emésztésedet is lelassítja, ami a terhes nők kétharmadánál émelygést okoz. A „reggeli rosszullétek”, a terhességgel kapcsolatos émelygés, a nap bármely szakában, akár éjszaka is jelentkezhet. Ez a tünet a legtöbb nőnél a terhesség első trimesztere végéig elmúlik, de van rá példa, hogy az egész terhességet végigkíséri. Amikor elővesz az émelygés, vigasztaljon az a tény, hogy ez a jelenség alacsony vetélési mutatókkal jár együtt.



Életem változásai

Terhesség hétről hétre - 6. hét

A te párod hogyan áll a dolgokhoz? Vannak olyan kispapák (vagy barátok, ha egyedül vágsz neki ennek a nagy útnak), akik abszolút partnerek a terhesség minden pillanatában, támogatnak és gondoskodnak rólad, és vannak olyanok, akiket sokkolnak, elborítanak az események. Lehet, hogy a párod hirtelen elkezd aggodalmaskodni az anyagi helyzetetek miatt, vagy épp szükségét érzi, hogy nagyobb házba költözzetek - a fészekrakó ösztön férfi változatának megtestesítőjeként. Néhány férfi annyira azonosul a társával, hogy átveszi a kismama érzéseit, és a saját testében is produkál hasonló tüneteket.
Bár nehéz úgy bárki más érzéseire gondolni, amikor épp kijön belőled minden, de próbáld meg nyitva tartani a kommunikációs csatornáidat. Ne feledd, ezek az életedet gyökeresen megváltoztató események az ő életét is fenekestül felforgatják.



Teendők a 6. héten

Terhesség hétről hétre - 6. hét

1. Ha kész vagy, kezdd el megosztani a jó híreket a családtagokkal és a közeli barátokkal.
2. Közöld a pároddal, hogy innentől kezdve ő cseréli a macskaalmot. :)
3. Kísérletezz a reggeli hányinger különböző ellenszereivel.
4. Döntsd el, hogy eléggé kedveled-e az orvosodat ahhoz, hogy a terhesség ideje alatt is ő kezeljen. Ha nem, kezdj másik orvost keresni.



Heti tipp

Terhesség hétről hétre - 6. hét

Nehézségeid vannak a magzatvédő vitaminok szedésével? Néha az ilyen nagyméretű tablettákat nehéz lenyelni, főleg ha émelyegsz is. Kérdezd meg az orvosod véleményét, hogy mit gondol arról, hogy a nagy pirulák helyett inkább gyerekek számára készített rágótabletta formájú vitaminkészítményt szedj, folsavtartalmú táplálékkiegészítővel együtt.



A terhesség további heteiről a következő helyeken olvashatsz még:
Első trimeszter hetei - Második trimeszter hetei - Harmadik trimeszter hetei

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja