SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bababarát, mamabarát - az Aktív Szülés Program!

[cikkei] - 2004-03-30
Azok a kismamák, kispapák, akik annak "elszenvedése" helyett valóban aktívan szeretnék végigélni elsősorban várandósságuk, szülésük, szülővé születésük történéseit, ehhez az egyik legjobb helyet és segítőgárdát találhatják meg az Aktív Szülés Programban.

A program 1999-ben indult a londoni Active Birth Centre és az ELTE Kísérleti Pszichológiai Tanszék szakmai irányításával. Az Aktív Szülés Program civil, de magas szakmai irányítás és szervezettség alatt álló, alapítványi formában működő intézmény.     

A programban minden gyermeket váró vagy már gyermekes pár, de egyedülálló szülő is megtalálhatja azokat az eszközöket, helyzeteket, programokat, amelyek saját egyéni készülődésüket, a szülésre és a szülői szerepre való ráhangolódásukat segíteni tudja.

Számos különféle foglalkozás, klub és konzultáció kínálatából válogathatnak az érdeklődő szülők, például: autogén tréning, kismama thai-chi, babamasszázs, kismama fitness, babás jóga, szülés utáni torna, szülésbeszélgetések, fórumok szülészorvosokkal, dúlákkal, szülésznőkkel, pszichológusokkal, zenés-mesés foglalkozás kisgyermekeknek, angol nyelvű mamaklub, egyéni konzultációk, ikervonal és itt kap helyet a magazinból ismert Kismama klub is. 

A program az Aranytíz Művelődési Központban (1051 Budapest, Arany J. u. 10.) működik, tágas,  tiszta, igényesen berendezett helyiségekben. A legtöbb foglalkozásra elhozhatod a babá(i)dat, aki(ke)t megszoptathatsz, tisztába tehetsz. A foglalkozások látogatásának feltétele a bérlet megvásárlása, amelynek birtokában egyik programból a másikba - nyitott programok esetén - szabadon "áthallgathatsz".

Békés várandósságot, aktív szülést és boldog babázást kívánok minden kedves kismamának és kispapának!

Információ:
bekesib@axelero.hu
www.elte.hu
www.aranytiz.hu

Fotó: hin255/FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja