SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes úton szülte meg a 7 kilós óriásbabáját!

Dr. Vereczkey Attila [cikkei] - 2013-04-15
A fiatal anyuka igencsak keményen megszenvedett a kisfiáért.
A 21 éves kismama, Jade Packer két héttel hordta túl a kisfiát, amikor február 11-én megindult nála a szülés. A fiatal nő 16 órán át vajúdott, és epidurális érzéstelenítést kapott. "Húsz orvos volt a szülőszobában, ekkor ijedtem meg igazán" - idézte fel Jade a nehéz órákat egy brit lap riportjában.

Az orvosok nagyszámú jelenléte azonban igencsak indokolt volt, hiszen Jade kisfia elakadt a szülőcsatornában és mintegy tíz percig nem jutott oxigénhez, ami miatt az élete is veszélyben volt. Császármetszésre végül mégsem volt szükség: a nő természetes úton hozta világra babáját. Ám ezután jött csak az igazi sokk: a kisfiú ugyanis közel 7 kilót nyomott, vagyis nagyjából dupláját egy átlagos újszülött súlyának. "Mindenki megdöbbent, hogy mekkora. Ő egy igazi kis csoda... vagyis inkább nagy csoda. Azok után, amin keresztülmentem, még különlegesebb érzés, hogy itt van velünk" - mondta az anyuka.

Azt a szakemberek sem értik, hogy miért nőtt ekkorára a kisbaba, ugyanis sem Jade, sem pedig a gyerek apja, Ryan nem volt annak idején óriáscsecsemő és a magasságuk, illetve súlyuk is a mai napig átlagos.

A baba szerencsére semmilyen károsodást nem szenvedett nehéz születése miatt, és az orvosok szerint normál tempóban növekszik. A héten pedig szülei, végre haza is vihették a kórházból.

„A modern terhesgondozás elengedhetetlen részét képezi a magzat fejlődésének, és az édesanya egészségének nyomon követése. A mai fejlett ultrahang technológia mellett egyértelműen meg tudjuk állapítani, ha egy kismama túlhordja a gyermeket, vagy egy gyermek túlfejlődik, ezért esetenként - amennyiben eléri az egészségügyi kockázatot - szóba jöhet a terhesség befejezése, a szülés megindítása, ha kell császármetszés útján.



Nagyon fontos, hogy a szülész-nőgyógyász szakma kezdi újra felismerni a természetes szülés előnyeit. Véleményem szerint ez alapvetően a legkedvezőbb megoldás az édesanya és a magzat számára is. Ugyanakkor bizonyos esetekben semmiképpen sem szabad kockáztatni, hiszen a császármetszés egyes komplikációs esetében akár életet is menthet. Ha az ultrahangfelvételek alapján a magzat ilyen mértékben gyarapodott, annak számos oka lehet, többek között endokrinológiai zavar - például terhességi cukorbetegség - is állhat a háttérben, ezért ilyen esetekben mindenképpen javasolni szoktuk a részletes kivizsgálást, és az alapján esetenként akár, a terhesség befejezését is.

7 kilós magzat esetében mindenképpen a császármetszést javasolnám, hiszen a szülőcsatora és a gát anatómiai viszonyai nem teszik lehetővé egy ilyen nagyméretű magzat biztonságos születését. Véleményem szerint semmiképpen sem szabad sem az édesanyát, sem születendő gyermekét felesleges kockázatnak kitenni, hiszen egy nehéz szülés nemcsak egészségügyi kockázatot jelent, hanem traumatikus élmény is a kismamának, aki emiatt nehezen szánja rá magát a későbbi gyermekvállalásra.”
– kommentálta az esetet Dr. Kósa Zsolt, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet szülész-nőgyógyásza és meddőségi specialistája.

Forrás: www.versysclinics.com

Fotó: GaBaur - Sind so kleine Hände ...

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja