SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Beszélgessünk Magzatom! - az anya-magzat kapcsolatanalízis jelentősége

Dobiné Olasz-Papp Nóra [cikkei] - 2011-04-13
Egy módszer, ami közelebb hozza egymáshoz az anyát és a babát, egy lehetőség, ami megkönnyítheti az anyává válás folyamatát, könnyebb szülést eredményezhet, segít felismerni és tudatosítani olyan nehézségeket, melyek a megszületés után befolyással lennének gyermekünkkel való kapcsolatunkra, vagy hatással vannak várandósságunkra, és nem utolsósorban segít felderíteni és felismerni önmagunk előtt is rejtett érzéseinket.

Az anya nem csak a testét adja gyermekének, lelkét is a magáéból építi fel. (Kodály Zoltán)

Talán már egyre több várandós kismamához eljutnak az információk az anya-magzat kapcsolatanalízisről és annak hatásairól. De mi is ez?

Egy módszer, melyet Hidas György és Raffai Jenő dolgoztak ki 1996-ban. Egy módszer, ami közelebb hozza egymáshoz az anyát és a babát, egy lehetőség, ami megkönnyítheti az anyává válás folyamatát, könnyebb szülést eredményezhet, segít felismerni és tudatosítani olyan nehézségeket, melyek a megszületés után befolyással lennének gyermekünkkel való kapcsolatunkra, vagy hatással vannak várandósságunkra, és nem utolsósorban segít felderíteni és felismerni önmagunk előtt is rejtett érzéseinket.

Természetesen egyaránt hatással van babára és anyára. Az anyának mélyítheti önismeretét amellett, hogy a fennálló kétoldalú kommunikáció miatt anyai érzései már a korai időszakban kifejlődhetnek, tudatosabbá teszi a folyamatot, mely alatt nőből anya lesz, a baba pedig boldog az intenzív kapcsolódás, a rá irányuló tudatos figyelem miatt. Hisz ő az első perctől kezdve él, érzékei hamar kifejlődnek, hall, érez, tapint, ingereket dolgoz fel, jelzéseket küld, válaszol, LÉTEZIK! Minden külső-belső információ eljut hozzá, szűretlenül, a maga nyers valójában és ezek feldolgozásában segíthetünk neki azzal, hogy biztosítjuk magzatunknak a figyelmet, felkészítjük a rá váró vizsgálatokra, éreztetjük vele, hogy nagyon fontosak az ő érzései, és már most gyakoroljuk a ráhangolódást, megismerését. Az ember társas lény, szeret beszélgetni, szereti, ha meghallgatják és jelzéseire van reakció. A picike magzat ugyanilyen! Vágyja a figyelmet, az információk megosztását, boldogan részt vesz mindenben a maga módján: hallgatva, figyelve, érezve, jelzéseket adva. Emellett anyukája minden rezdülését érzi, osztozik az ijedtségben, félelmekben, szorongásokban, de a boldogságban, örömökben is, így jól érzi magát, ha anya is és feszeng ő is, ha anya ideges, stresszes. A kapcsolatanalízis során megtalálhatja lelki békéjét az édesanya, rátalálhat a megoldásaira, válaszaira, és ez a belső béke a kisbabára is kifejezett jó hatással van.

A kapcsolatanalízises babák nyugodtabbak, kommunikatívabbak, születésük gyorsabb, könnyebb, lelkiállapotuk kiegyensúlyozottabb.

Természetesen nagyon jó hatással van a babára, ha édesanyja simogatja a pocakját, szólítja magzatát a mindennapokban, de a kapcsolatanalízis során történő kapcsolatfelvétel intenzívebb, intenzívebbek lehetnek az érzelmek, érzések, képek, emlékek jöhetnek fel az anya múltjából, tudatalattijából, születéséről, melyekkel dolgozni kell. Plusz pozitív eleme, hogy abban az 50 percben csak kettejükre figyelnek, nincs figyelemelterelő házimunka, bevásárlás, rohanás. Ezen a mentális úton segítséget lehet nyújtani fizikális problémákra is: pl. idő előtti pocakkeményedések, méhlepény öregedése, faros baba befordítása, magzatvíz-mintavételre fel lehet készíteni, stb. DE! Ez nem varázslás és mágia! Az anyának a munkája nem maradhat ki a kapcsolatanalízis során. Soha nem az anya helyett dolgozunk, hanem az anyával! Az okok feltárása probléma esetén és a mentális síkon való beavatkozás hozhat együttesen eredményt.


A kapcsolatanalitikus támogatója ennek a csodás belső folyamatnak, segít megtalálni a rejtett erőforrásokat, segít a felismerésekben, aktívan figyel az édesanyára, kíséri őt az útján egészen a szülésig.

Mivel a kapcsolatfelvétel során nem pusztán a babával, hanem a méhvel is felvesszük a kapcsolatot, ez a módszer segítséget nyújthat inszemináció előtt vagy akár vetélések, sikertelen teherbeesés esetén, ha alapos kivizsgáláskor semmi fizikai eltérést nem találtak.

Hogyan történik ez a gyakorlatban?

Általában hetente egy alkalommal, 50 perces órákon zajlik a kapcsolatfelvétel, a kismama jelentkezésétől kezdve –akár az első héttől- a szülésig. A legelső egy-két alkalom az ún. első interjú, ami egy alapos beszélgetés, ismerkedés, majd ezt követően a többi órán a kapcsolatfelvétel már jelentős részt kap. A kapcsolatfelvétel relaxált állapotban történik. A szülés előtt, a 37. héttől egy intenzívebb szakasz, a szülésre felkészítés történik, mely segíti a szülés folyamatát és az elengedést. Szülés után van még egy, az utolsó találkozó.

Anyukák beszámolói alapján tudjuk, hogy a kapcsolatanalízises babák megszületésük után is igénylik a kommunikációt, így éberen figyelnek és „követelik” a nekik járó oly jogos figyelmet.

Szerencsére ma már képzést is tartanak szakembereknek, hogy egyre több helyen juthassanak ezen segítséghez a várandós kismamák. Jelenleg magam is a színvonalas képzés hallgatója vagyok, melynek keretén belül én is adhatok kapcsolatanalitikus segítséget a hozzám forduló kismamáknak, természetesen supervízori megbeszélés mellett.

Szeretettel várom a jelentkező kismamákat Zuglóban, időpont egyeztetés szükséges!
Jelentkezés: transzperszonalis@gmail.com, 06-20/776-2583.
Dobiné Olasz-Papp Nóra

Dobiné Olasz-Papp Nóra


Dobiné Olasz-Papp Nóra
Baba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadó

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.dobinenora.hu
             http://www.valaszkeszszulok.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja