SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Távmunka a gyakorlatban 38- Távmunka vállalkozóként

Kókai Kata [cikkei] - 2004-11-28
Napjainkban már nem meglepő, ha azt halljuk; „Vállalkozást indítok!” Némi alaptőkével (vagy akár anélkül) és szakértelemmel ma már ezt szinte bárki megteheti. Mielőtt azonban valaki önálló céget alapít, érdemes átgondolni néhány alapvető kérdést. Mindenekelőtt tisztában kell lennünk saját képességeinkkel, határainkkal, fontos az önállóság, és a megfelelő szaktudás. Ennek hiányában vállalkozásunk nem lesz hosszú életű.

 

Mivel a távmunkák többsége szellemi munka, s nem igényel személyes jelenlétet, szükségessé válik, hogy otthonunkban rendezzük be irodánkat. Ugyanakkor arra is fel kell készülnünk, hogy a legtöbb távmunkaadó elvárja a számlaképességet. Így hát egyre többen vágnak bele egy-egy vállalkozásba. Ahhoz azonban, hogy otthonról irányított vállalkozásunk sikeres legyen, elengedhetetlen, hogy megismerjük az alapkövetelményeket.

Egy cég alapítása rengeteg következménnyel jár; kezdetben több lesz a munka, alacsonyabb a bér, és mindenekelőtt kevesebb a szabadidő. Fontos a család támogatása, a munka- és magánélet összehangolása, valamint egy egészséges mértékű önkritika, mely segítségével a jó vállalkozó képes feldolgozni a kezdeti kudarcokat, illetve szükség esetén hajlandó szakember tanácsát kérni.

 

A kezdetek

 

A cégalapítást megelőzően mindenképpen meg kell találni azt a terméket, vagy szolgáltatást, mely a fizetőképes kereslet igényeit kielégíti. Ugyan nem írott szabály, de célszerű olyan profilú vállalkozást alapítani, amely megfelel érdeklődési körünknek. Ez nagyban segít marketing tevékenységünkben, könnyebbé válik a kliensekkel történő kommunikáció, nagyobb esély nyílik a fejlődésre, valamint a kezdetben akár éjszakába nyúló munka sem tűnik fáradságosnak.

S hogy miben rejlik egy üzlet sikerének a titka? A válasz rendkívül egyszerű; ha létezik fizetőképes kereslet, s jó a marketing terv, egyre több lesz a kliens. Érdemes figyelmet fordítani a környezetünkben élők igényeire, hiszen a legjobb ötletet mindig a környezetünkben élő emberek (vagy akár más vállalkozások) adják. Sokan kényszerből vágnak bele a vállalkozásba, csupán a számlaképesség elérése miatt, ám jó taktikával vállalkozásuk biztos anyagi hátteret jelenthet.

 

Sok vállalkozó jó ötletekkel indul, de cége mégsem lesz sikeres. Ez egyetlen okra vezethető vissza; az ötlet önmagában semmit nem ér, ha nincs egy hozzáértő szakember aki megvalósítsa. A jó vállalkozó ugyanis:

  • Céltudatos, képes az önálló munkára
  • Jó kommunikációs készséggel rendelkezik
  • Kreatív, jó a problémamegoldó készsége
  • Hibáit nem kudarcként, hanem motiváló tényezőként éli meg
  • Kitartó

 

Mielőtt túl nagy fába vágnánk a fejszénket érdemes az anyagiakról is tájékozódni, hiszen a különböző engedélyek, technikai berendezések beszerzése, egy könyvelő segítségének igénybevétele rengeteg kiadást jelent. Ugyanakkor a hagyományos vállalkozásokkal szemben az otthonról irányított Online- vállalkozások rendszeres kiadásai (közüzemi számlák, utazási költség, iroda fenntartás) jóval alacsonyabbak.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja