SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Levelezzünk idegen nyelven

Beck Hajnalka [cikkei] - 2005-11-21
Gyerekkoromban minden hónapban izgatottan vártam a postást, hogy hoz-e nekem levelet a Szovjetunióból. A különleges, idegen külsejű boríték mindig rejtett valami csodát - aranyozott képeslapot, kétdimenziós naptárat, vagy matricát.

Egyszer egy igazi orosz babát is kaptam! 12 évesen órákig képes voltam üldögélni a rövidke levél fölött szótárral a kezemben, hogy megértsem, mit írt a barátnőm. A levél nélkül ezt aligha tettem volna meg.

Manapság mindenki úgy gondolja, hogy csak akkor tanulhat meg egy nyelvet igazán, ha külföldön él. Ez nem igaz. Akkor is elsajátíthatunk egy nyelvet viszonylag magas szinten, ha nem tartózkodunk az adott nyelvet anyanyelvként beszélő közösségben. Ami hiányzik itthon, az inkább a kulturális tényező, semmint a nyelvi. Azaz, nem ismerhetjük meg az idegen ország kultúráját, az emberek mentalitását, gondolatvilágát.

Ha nem engedhetjük meg magunknak - vagy gyerekeinknek - azt a luxust, hogy hosszabb időt külföldön töltsünk, akkor jöhet jól egy külföldi levelezőpartner. Manapság ritkábban használjuk a postát - bár a külföldről érkezett levél szerintem még a mai gyerekeknek is izgalmas dolog - inkább emailt küldünk. A cél szempontjából ez is teljesen megfelelő! Email, vagy postai levél - a lényeg ugyanaz! Nyelvgyakorlás!

Fotó: stux/pixabay.com

Beck Hajnalka


Beck Hajnalka
Nyelvtanár, online tutor

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.lingvico.hu/hajninyelviskolaja
http://nemetmunka.lap.hu/bemutatkozas/
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja