SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyár és verejtékezés

Kókai Kata [cikkei] - 2005-05-25
Az izzadás egy természetes folyamat mindaddig, amíg normál mértékben történik. Sajnos legtöbben kémiai szerekkel gátolják ezt az amúgy természetes folyamatot.

Ha a környezet hőmérséklete a testhőnél alacsonyabb, szervezetünk azonnal hőtermelésbe kezd, záródnak a bőr pórusai, s a vázizmok ritmikus mozgással igyekeznek kiegyenlíteni a különbségeket. Ha azonban nyári időről beszélünk, ennek a folyamatnak az ellenkezője játszódik le. Kitágulnak a pórusok, s működésbe lépnek a verejtékmirigyek. 

Az eltávozott folyadék segít a testhőmérséklet normál szinten tartásában, azonban sokszor kellemetlenségeket okozhat. Régen kémiai oktatónk javasolta, hogy nyáron minden nap együnk meg egy tál erőlevest, ezzel pótolva az elvesztett sót és ásványi anyagokat. Az izzadás a faggyúmirigyek működését is befolyásolja, megakadályozva a túl sok párolgást, így bőrünk fényessé válhat.

Elég sok hír jelent meg jobbnál jobb csodaszerekről, többek között a botox injekcióról, melyek teljes mértékben megszűntetik a test legfontosabb hőkezelő funkcióját. El kell fogadnunk, hogy vannak olyan természetes jelenségek, melyeket nem szabad felelőtlenül korlátoznunk, hiszen ez akár komoly problémákat is okozhat. Számtalan jól bevált régi módszerrel orvosolhatjuk a kellemetlen jelenségeket.

Nem mindig az egyszerűbb megoldás a legjobb. A számtalan vegyszer sok esetben bőrirritációhoz, allergiás reakciókhoz vezetnek, és csak ideiglenesen oldják meg a problémát. A valódi és legkevésbé sem ártalmas módszer a természetgyógyászatban rejlik. Az ásványok és gyógynövények a legmakacsabb izzadást is megszüntetik néhány házilag is könnyen elvégezhető kúra után.

Megoldások:

  • Az egyik legkíméletesebb és leghasznosabb módszer a sós fürdő. Amellett, hogy fertőtlenítő hatású, meggátolja a túlzott verejtékezést.
  • 1/8 rész orvosi zsályát és ½ rész izsópot elkeverünk. Néhány percig főzzük forró vízben, majd lefedve állni hagyjuk. Szűrjük le, s minden nap egy-két csészényit fogyasszunk belőle.
  • Bio boltokban kapható természetes alapanyagú dezodorok legalább olyan hatékonyak, mint drágább, ismert márkanevekkel ellátott társaik, ugyanakkor nem tartalmaznak vegyszereket.
  • Az erdei fenyőből készült termékek megóvnak a túlzott verejtékezéstől.
  • A gyógyszertárakban kapható gyógynövény tabletták ugyan nem csökkentik az izzadás mértékét, de a kellemetlen illatokat megelőzik, s nem tartalmaznak vegyszereket.

Semmilyen esetre ne válasszunk olyan kozmetikumokat, melyek meggátolják a verejtékezést, testünk egyik védekező funkcióját. Minden esetben ellenőrizzük az összetevők listáját! Lehetőség szerint válasszunk olyan termékeket, melyek kevés kémiai anyagot tartalmaznak, vagy kizárólag természetes alapanyagból készülnek.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja