SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kézápolás házilag

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-18
Sajnos a kezünkre nem fordítunk elég gondot, pedig érdemes, mert a korunkról a kézfejünk árulja el a legtöbbet!

A hőmérséklet-ingadozás és a szeles idő nem tesz jót a bőrnek. Ha nem ápoljuk megfelelően a kezünket, bőrünk eldurvul és kirepedezik, a körmünkkel együtt. Az évek múlásával a kéz bőre papírszerűvé válik, mert a védő hidrolipidréteg már húsz év után elkezd lekopni. Negyvenéves korunkra kezünk hámrétege teljesen elvékonyodik, veszít a nedvességtartalmából és rugalmasságából. A háziasszonyok keze különösen gyorsan öregszik a háztartásban használt vegyszerek miatt.

Nagyon fontos, hogy a kezünket fiatalon tartsuk, ezért nem elegendő csupán krémmel ápolni, hanem jót tesz neki hetente egyszer egy masszázs is, ami természetesen úgy az igazi, ha más csinálja, de önmagunknak is elvégezhetjük: válasszuk ki a bőrtípusunknak megfelelő krémet, majd könyöktől kiindulva masszírozzuk át kezünket az ujjak felé.

Mozgassuk meg a csuklót körkörösen, és masszírozzuk át a tenyeret, majd végül egyenként húzkodjuk meg az ujjainkat is. A két kezet kulcsoljuk össze, és erőteljesen szorítsuk meg, majd lazítsuk el. A masszázs a legjobb módja annak, hogy felélénkítsük a vérkeringést és a könyökön lévő száraz bőr is meghálálja a gondoskodást.


Ha nincs lehetőségünk szakemberhez fordulni, otthon is kényeztethetjük kezünket:

  1. Sóból, barnacukorból és kevés jojobaolajból készítsünk bőrradírt, és ezzel a masszával alaposan dörzsöljük be a küzünket.
     
  2. Kézfejünket áztassuk be langyos tejbe, ettől a bőr kellemesen felpuhul.
     
  3. Készítsünk házilag kézmaszkot (de készen is vásárolhatunk): keverjünk össze mandula- vagy szőlőmagolajjal pár csepp citrusos aromaterápia-olajat.
     
  4. A krémmel kenjük be kezünket, majd tekerjük be meleg vizes törölközőbe, és hagyjuk hatni az olajokat 10 percig. Végezetül öblítsük le a kézmaszkot, és krémezzük be kezünket bőr-típusunknak megfelelő krémmel. A mandula- és szőlőmagolajjal halványíthatjuk a kezünkön lévő pigmentfoltokat, a citrusos aromaterápia-olajjal pedig a kéz bőrének öregedését lassíthatjuk le. A sérült bőrt feketetea-kivonatot tartalmazó kézkrémmel regenerálhatjuk. A shea vaj a legalkalmasabb a bőr fiatalítására.

Tipp: Mindig természetes hatóanyagot tartalmazó kézkrémet válasszunk, mert a kémiai szerek szárítják a bőrt. Leghatékonyabbak a  szőlőmagolaj, jojoba, és E-vitaminos krémek. A legjobb kézkrémeket a gyógyszertárakban keverik ki!

Fotó:
foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja