SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mosollyal a rosszkedv ellen

Családinet [cikkei] - 2011-05-04
Az öröm kifejezésének egyik legtermészetesebb módja a mosoly. A vidám embernek ragyog az arca, fülig ér a szája. Gondoltad volna, hogy a mosoly akkor is segít, amikor szomorú, és feszült vagy?

A következőt kell tenned: vonulj félre egy olyan helyre, ahol egyedül vagy, és arcizmaid segítségével húzd szét a szád két szegletét a füled irányába. Nem baj, ha közben grimaszolsz, az a lényeg, hogy minél tovább tartsd így a szádat. Hidd el, meg fogsz lepődni az eredményen, mert már egy perc „kényszervigyorgás” után jönnek majd a pozitív érzések, nyugodtabbnak, boldogabbnak fogod érezni magadat! Ez a módszer akkor is beválik, ha nem reménykedtél benne, és semmi kedved hozzá. A fényképészek módszere is hasonló, amikor azt kiáltják „csíííz!”, ha mosolygós fotót akarnak készíteni.

Hogyan lehetséges ez? Mitől leszel boldog?

A trükk lényege egy neurofiziológiai reakció. Amikor felhúzod szád sarkait, arcizmod nyomást gyakorol egy bizonyos idegre, amely azt a jelentést küldi a szervezetednek, hogy „nevetsz”. Ezután az agyad azonnal elkezdi termelni a boldogsághormonokat, majd a kiválasztott anyagokat gyorsan szerte-szét viszi az érrendszer a testedben, melyek közömbösítik a stresszhormonokat.   


Egyszerűen csak egy reflexről van szó, - vagyis átverjük az idegrendszerünket -, így a folyamat mindig működni fog, ezért, amikor csak szükséged van rá, „tankolj egy kis boldogságot!”  Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

Fotó: Morane: Rot sehen...neeee



 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja