SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Digitális élménytáborok iskolásoknak

Családinet [cikkei] - 2023-05-05
Általános és középiskolás tanulók szerezhetnek rengeteg új ismeretet és élményt az EDU&FUN Digitális Élményközpont táboraiban, ahol - mások mellett - kipróbálhatják a 3D tervezést, nyomtatást, a mikrovezérlők programozását, robotok irányítását vagy akár greenboxos kisfilmek készítését. A részletekről a https://www.edufunbudapest.hu oldalon kaphatunk bővebb információt.

A legfiatalabb iskolásoknak szól a Legyél te is rendező! tábor, ahol az 1-2. évfolyamosok az animáció-készítés alapjaival ismerkedhetnek. Lesznek LEGO-hősök, 3D nyomtatott karakterek, greenbox és mikroelektronika - mindez egy helyen, egy kreatív digitális táborban.

Az alsósosokat – két csoportban – várja a Robopolisz tábor, ahol a diákok együtt keresnek megoldásokat az energiatakarékossági problémákra, megismerkednek a zöld energiákkal, majd izgalmas padlórobotok segítségével megalkotják az ideális zöld várost, a Robopoliszt.

A micro:ökológia tábor 3-5. évfolyamosoknak szól, ahol mikrovezérlőket programoznak, amelyek segítségével nem csak izgalmas, de környezetbarát kütyüket, működő szerkezeteket alkotnak majd a jövő fenntarthatóságáért.
 
A Maker’s Red Box két, nemzetközi szinten is elismert oktatási csomagjával is megismerkedhetnek a fiatalok a táborsorozat keretében. Ezekben a táborokban a technikai készégek mellett a gyerekek kommunikációja, problémamegoldási készsége és kreativitása is fejlődik.
 
5-8. évfolyamosoknak szól majd a Jövő városa, ahol a diákok együtt tervezhetnek egy élhető világot. Megismerkednek a mikrovezérlőkkel, 3D nyomtatókkal, lézervágóval. A résztvevők a mai városok problémáiból kiindulva igyekeznek a jövő kihívásaira megoldást találni. A tananyag segítségével várostervezési és -fejlesztési folyamatokban vesznek részt, ahol mindenkinek megvan a saját feladata, felelősségi területe. Viszont egy város megalkotása csakis közösen sikerülhet, így a területeknek össze kell dolgozniuk az ideális város megalkotása érdekében.
 
A Global Warning tábor egy „klímaexpedíció a Föld körül”, ahol 7-12. évfolyamosok ismerhetik meg a globális felmelegedés okait, és találhatnak rájuk megoldást a modern technológia segítségével. Egy kutatóhajó legénységeként indulnak világkörüli expedícióra, hogy feltalálók, vállalkozók, művészek vagy döntéshozók bőrébe bújva ismerjék meg a globális felmelegedés okait és azok összefüggéseit. A magával ragadó utazás során a gyermekek kutatnak, mérnek, terveznek, építenek, és közben számos jól működő megoldással, illetve alkalmazkodási stratégiával találkoznak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja